Fenerbahçe'nin sezon başında Al Ain'e kiraladığı Emenike, burada da takımda kalmayı başaramadı.


Sezon başında 3 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Al Ain takımına kiralanan Emenike, sergilediği performans ile eleştirilerin odak noktası oldu. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri kulübü, henüz 28 yaşındaki forvet ile yolları resmen ayırmadan şaşırtan bir harekete imza attı.

Yeni transfer Douglas’ı resmi sitesinden tanıtan Al Ain, Brezilyalı golcünün Emenike’nin yerine alındığını duyurdu. Nijeryalı forvetin takım kadrosundan da adı silinirken, numarası da Douglas’a verildi. Henüz Emenike görüşmeden böyle bir harekette bulunan kulüp, Nijeryalı futbolcunun takımdan ayrılacağını internet sitesinden öğrenmesine neden oldu.Nijeryalı forvet ile ilgili açıklamalarda bulunan Al Ain Yönetim Kurulu Üyesi Mohammed Obeid Hamdoun, şunları söyledi:

“Bazen büyük isimler, büyük oyuncular geliyor ve burada hiçbir şey yapmıyor. Bu her takımda olabilir. Bazen büyük bir isim getiriyorsunuz ve burada oynamak istemiyor. Emenike hakkındaki görüşüm de bu… Burada oynamak istemiyor. Çin’den bir takım onunla ilgileniyor. Büyük ihtimalle Çin’e gidecektir.”

Kaynak : Açık Mert Korkusuz