Minecraft, bu oyunu Türkçesiyle tanımlayacak olursak eğer her şeyi yapabileceğini bir hayal dünyasına tek kişilik giriş bileti diyebiliriz. Minecraft Türkye'de çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra internet kullanıcılarının fazlasıyla dikkatini çekmeyi başaran nadir oyunlardan biridir. Microsoft'un markasının altına geçtikten sonra da kendini geliştirmeye devam eden Minecraft bugün en popüler oynanan bilgisayar oyunları arasında yer alıyor.

Evet Minecraft'ı offline olarak oynamak oldukça zevkli olabilir yine de online deneyimi yaşamak ve diğer oyuncularla kıyasıya Minecraft zevkine yaşayabilmeniz için online bir Minecraft hesabına sahip olmanız gerekiyor. Bu arada da karşınıza el yakan fiyatlar çıkıyor. Tabii bunun da kolay bir yolu var.

Resmi olarak bir Minecraft hesabı almak yerine Minecraft forumlarında hesabı çok daha uygun fiyatlara sunan firmalar aracılığıyla da kendinize orjinal ve uygun fiyatlı bir Minecraft hesabımı satın alabilirsiniz. Örneğin minecraftity isimli internet sitesi orjinal Minecraft hesaplarını düzenlenmiş şekilde ve çok daha uygun fiyatlarla sunuyor. Üstelik mobil ödeme ve PayPal gibi popüler ödeme sistemleri ile birlikte de kolayca çalışabiliyor.