Turnuva : ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI - TUR 1/8 - TEK MAÇ Tarih : 30/01/2016 - 20:45

STADYUM / KAPASİTE : ÜLKER STADYUMU / 50,509
TARAFTAR SAYISI : 12,121
HAKEM : SERKAN ÇINAR (TÜR)
HAVA DURUMU : 7 °C KAPALI


# TAKIM O G B M A Y AV P
1 FENERBAHÇE 45 27 12 6 102 43 59 93
2 KAYSERİSPOR 45 6 12 27 43 102 -59 30

120'Caner Erkin ve Zeki Yavru maç bittikten sonra hakeme itirazlardan dolayı sarı kart ile cezalandırılıyorlar.
120'Hakem Serkan Çınar maçın son düdüğünü çalıyor ve Fenerbahçe, Diego'nun 113. dakikada attığı gol ile çeyrek finale yükselen taraf oluyor.
120'Sağ köşe gönderine yakın bir noktadan kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen Ömer Bayram ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor ancak Fenerbahçe savunması topu tehlikeli bölgeden uzaklaştırmayı başarıyor.
120'Kayserispor yarı alanında Fernandao, rakibi Zeki Yavru'ya yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
120'İkinci uzatma devresine oynanmamış süre olarak en az 1 dakika ilave ediliyor.
119'Ceza sahası içi sağ çaprazında Oğulcan Çağlayan, Simon Kjaer'den sıyrıldıktan sonra sağ ayağıyla yerden sert bir şut çekiyor ancak kaleye paralel giden top ters taraftan auta çıkıyor.
119'Ceza sahası dışı sol çaprazından kazanılan serbest vuruş için topun başına geçen Zeki Yavru doğrudan kaleye şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.
117'Diego, rakibi Biseswar'a yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
117'Kayserispor son dakikalarda gole çok yaklaşıyor ! Diego Biseswar'nın pasıyla ceza sahası içi sağ çaprazında topla buluşan Willian, sağ ayağıyla yerden bir şut çekiyor. Kaleci Fabiano Ribeiro'nın müdahalesiyle top direğe çarpıp tehlikeli bölgenin dışına çıkıyor.
116'Serbest vuruş için topun başına geçen Ömer Bayram ortasını ceza sahası içersine doğru gönderiyor ancak Fenerbahçe savunması topu uzaklaştırmayı başarıyor.
113'Michal Kadlec, golde asist yapan oyuncu oluyor.
113'GOOOLL!! Fenerbahçe, Diego ile uzatmalarda 1-0 öne geçiyor. Robin Van Persie'nin pasıyla ceza sahası içi sol çaprazında topla buluşan Michal Kadlec son çizgiye inmeden ortasını altıpasın hemen solundaki Diego'ya atıyor. Diego, topun gelişine kafa vuruşunu yapıyor ve kaleci Abdulaziz Demircan'nın müdahalesi yetersiz kalınca top ağlarla buluşuyor.
110'Kayserispor 10 kişi kalıyor ! Ceza sahası içi sağ çaprazında Deniz Türüç, hakemi aldatmaya yönelik hareketinden dolayı ikinci sarı kartla kırmızı kart görerek oyun dışı kalıyor.
107'Deniz Türüç'ün pasıyla ceza sahası dışı sağ çaprazında topla buluşan Zeki Yavru sağ ayağının dışıyla sert bir şut çekiyor ancak top az farkla auta çıkıyor.
106'Hakem Serkan Çınar ikinci uzatma devresini başlatan düdüğünü çalıyor ve ikinci uzatma devresine ev sahibi ekip Fenerbahçe başlıyor.
106'Fenerbahçe üçüncü ve son oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Diego, Josef De Souza'nın yerine oyuna dahil oluyor.
105'Hakem Serkan Çınar maçın ilk uzatma devresinin son düdüğünü çalıyor.
105'Ceza sahası dışı sağ çaprazından kazanılan serbest vuruş için topun başına geçen Robin Van Persie sol ayağıyla doğrudan kaleye şansını deniyor ancak zayıf giden bu şutu kaleci Abdulaziz Demircan zorlanmadan kurtarmayı başarıyor.
105'Nani ve Deniz Türüç arasında yaşanan gerginlik sonrasında hakem Serkan Çınar bu iki futbolcuyu sarı kart ile cezalandırıyor.
105'Maçın ilk uzatma devresinin sonuna oynanmamış süre olarak en az 1 dakika ilave ediliyor.
104'Sağ taraftan paslaşılarak kullanılan kornerin ardından topla tekrar buluşan Caner Erkin ortasını ön direğe doğru gönderiyor ancak savunma topu uzaklaştırmayı başarıyor.
101'Ceza sahası içi sol tarafında şık hareketlerle rakiplerinden sıyrılan Nani ortasını arka direğe doğru gönderiyor fakat top ters taraftan auta çıkıyor.
99'Caner Erkin'in üst üste kullandığı köşe vuruşlarında savunma yerinde müdahalelerle tehlikeyi uzaklaştırmayı başarıyor.
98'Sol taraftan köşe vuruşu için topun başına Nani geçiyor. Nani pasını ceza sahası dışı sol çaprazındaki Lazar Markovic'e atıyor. Markovic'in topun gelişine sağ ayağıyla çektiği şutu kaleci Abdulaziz Demircan son anda kornere çıkartmayı başarıyor.
97'Ceza sahası dışı sağ çaprazında topla buluşan Lazar Markovic aşırtma bir vuruş deniyor ancak son anda kaleci Abdulaziz Demircan topu kornere çelmeyi başarıyor.
94'Kayserispor cephesinde zorunlu bir oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Furkan Özçal sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalırken, yerine Oğulcan Çağlayan oyuna dahil oluyor.
92'Srdjan Mijailovic'in uzun pasına hareketlenmek isteyen Willian ofsayta yakalanıyor.
91'Hakem Serkan Çınar'ın işaretiyle ilk uzatma devresine Kayserispor başlıyor.
90'Hakem Serkan Çınar 90 dakikanın son düdüğünü çalıyor ve maç uzatmalara gidiyor.
90'Caner Erkin serbest vuruş kullanmak için topun başına geçiyor. Caner'in, arka direğe doğru gönderdiği ortasına hareketlenen Mehmet Topal ofsayta yakalanıyor.
90'Müsabakanın ikinci yarısına oynanmamış süre olarak en az 3 dakika ilave ediliyor.
89'Mustafa Akbaş'ın, Fernandao'ya yaptığı faul sonrasında kazanılan serbset vuruş için topun başına Nani geçiyor. Nani'nin altıpasın önüne doğru gönderdiği ortasına hareketlenen Fernandao ofsayta yakalanıyor.
86'Kaleci Abdulaziz Demircan'nın yaşadığı sakatlık nedeniyle oyun kısa süreliğine duruyor.
84'Caner'in havadan pasıyla ceza sahası içi sol çaprazında topla buluşan Fernandao sol ayağıyla şutunu çekiyor ancak savunmaya da çarpan topu kaleci Abdulaziz Demircan uzaklaştırmayı başarıyor.
81'Sol taraftan köşe vuruşu için topun başına Nani geçiyor. Nani'nin, ceza sahası içerisine gönderdiği ortasını defans uzaklaştırmayı başarıyor.
80'Josef De Souza'nın kafa pasıyla ceza sahasının hemen gerisinde tam cepheden Caner Erkin topun gelişine sol ayağıyla çok sert bir şut çekiyor ancak kaleci Abdulaziz Demircan son anda köşeye giden topu kornere çelmeyi başarıyor.
79'Fenerbahçe ikinci oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Volkan Şen oyundan alınırken, Lazar Markovic oyuna dahil oluyor.
77'Kayserispor cephesinde oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Srdjan Mijailovic, Diego Lopes'in yerine oyuna dahil oluyor.
74'Sağ köşe gönderine yakın bir noktadan serbest vuruş için topun başına Caner Erkin geçiyor. Caner'in ceza sahası içine doğru gönderdiği ortasında savunma topu uzaklaştırmak istiyor ancak top ceza yayının hemen solunda Nani'nin önüne geliyor. Nani'nin, sol ayağıyla çektiği sert şut farklı bir şekilde auta çıkıyor.
72'Sol kanatta topla buluşan Nani son çizgiye inmeden ortasını gönderiyor ancak Larrys Mabiala'ya çarpan top ceza sahası içi sol çaprazında Fernandao'nun önünde kalıyor. Fernandao, topun kontrolünü sağladıktan sonra sağ ayağıyla sert bir şut çekiyor ancak bu şut farklı bir şekilde auta çıkıyor.
70'Mustafa Akbaş'ın uzun gönderdiği topa hareketlenmek isteyen Diego Biseswar sağ kanatta ofsayta yakalanan isim oluyor.
68'Sağ kanattan köşe vuruşu için topun başına Caner Erkin geçiyor. Caner'in, gönderdiği ortasını kaleci Abdulaziz Demircan yumruklarıyla uzaklaştırmayı başarıyor.
67'Sağ kanatta Volkan Şen yerden ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Bu noktada Larrys Mabiala, Fernandao'dan önce topa hamle yapıp topu kornere atmayı başarıyor.
65'Fenerbahçe takımında oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Fernandao, Ozan Tufan'ın yerine oyuna dahil oluyor.
65'Maçta ilk oyuncu değişikliği Kayserispor cephesinden geliyor. Sinan Bakış oyundan alınırken, Willian oyuna dahil oluyor.
61'Caner Erkin sol kanattan ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Bu noktada Robin Van Persie topun gelişine ayağıyla şutunu çekiyor ancak bu şut doğrudan auta çıkıyor.
59'Maçın geride kalan süresine baktığımızda Fenerbahçe'nin topla oynama yüzdelerinde üstünlüğü göze çarpıyor.
56'Ozan Tufan'ın pasıyla ceza yayının hemen solunda topla buluşan Nani, kaleye şutunu çekiyor fakat top farklı bir şekilde auta çıkıyor.
53'Orta sahanın sağ tarafında Josef De Souza, rakibi Sinan Bakış'a yaptığı sert faulün ardından hakem Serkan Çınar tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.
51'Diego Biseswar'nın pasıyla ceza sahası çizgisi sol tarafında Diego Lopes ofsayta yakalanıyor.
51'Şener Özbayraklı, sağ kanattan ortasını altıpasın önüne doğru gönderiyor ancak savunma Robin Van Persie'den önce araya girerek topu uzaklaştırmayı başarıyor.
46'Hakem Serkan Çınar ikinci yarının ilk düdüğünü çalıyor ve ikinci yarıya konuk ekip Kayserispor başlıyor.
45'Hakem Serkan Çınar maçın ilk yarısını bitiren düdüğünü çalıyor ve müsabakanın ilk yarısı golsüz sona eriyor.
45'Müsabakanın ilk yarısına oynanmamış süre olarak en az 1 dakika ilave ediliyor.
44'Abdulaziz Demircan'nın kısa düşen pasında araya giren Volkan Şen pasını ceza sahası içi sol tarafındaki Robin Van Persie'e atıyor. Van Persie kaleci ile karşı karşıya kaldıktan sonra yerden şutunu çekiyor fakat Abdulaziz Demircan bu şutu ayaklarıyla kurtarıyor. Dönen top tekrar Robin Van Persie'nin önünde kalıyor. Van Persie tekrar şutunu çekiyor ancak top doğrudan auta çıkıyor.
42'Ceza sahası içi sağ tarafında topla buluşan Robin Van Persie çok şık hareketlerle rakiplerinden sıyrıldıktan sonra çaprazdan şutunu çekiyor ancak savunmaya çarpan top kornere çıkıyor.
39'Kaleye uzak mesafeden Deniz Türüç sol ayağıyla sert bir şut çekiyor ancak kaleci Fabiano Ribeiro, üstüne gelen bu şutu rahat bir şekilde kurtarmayı başarıyor.
36'Şener Özbayraklı'nın sağ kanattan arka direğe doğru açtığı ortasına iyi yükselen Ozan Tufan kafa vuruşunu yapıyor ancak kaleci Abdulaziz Demircan son anda topu kornere çelmeyi başarıyor.
35'Sol kanatta Zeki Yavru'nun, Volkan Şen'e yaptığı faul sonrasında serbest vuruş için topun başına Nani geçiyor. Nani'nin altıpasın önüne doğru gönderdiği ortasını Kayserispor savunması uzaklaştırıyor.
34'Sağ kanatta topla buluşan Nani ceza sahası içerisine sert bir orta göndermek istiyor ancak top savunmaya çarpıp tehlikeli bölgenin dışına açılıyor.
30'Kaleci Abdulaziz Demircan'nın havadan uzun attığı topa hareketlenmek iseyen Sinan Bakış ofsayta yakalanıyor.
29'Kayserispor yarı alanında Ozan Tufan, rakibi Diego Lopes'den topu aldıktan sonra pasını hemen yanındaki Nani'ye atıyor. Nani topla birlikte bir süre ilerledikten sonra ceza sahası dışı sağ çaprazından şutunu çekiyor fakat kaleci Abdulaziz Demircan bu şutu kurtarmayı başarıyor.
26'Nani, sağ taraftan köşe vuruşunu kullanmak üzere topun başına geçiyor. Nani'nin, ön direğe gönderdiği ortasına iyi yükselen Simon Kjaer kafa vuruşunu yapıyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.
25'Sağ köşe gönderine yakın bir bölgeden Sinan Bakış ortasını penaltı noktasına doğru açıyor ancak o noktada Michal Kadlec topu uzaklaştıran isim oluyor.
21'Sağ taraftan kazanılan köşe vuruşu için topun başına Zeki Yavru geçiyor. Zeki Yavru'nun ön direğe doğru gönderdiği ortasını defans kafayla uzaklaştırıyor.
19'Ceza yayının hemen gerisinden Diego Biseswar kaleye şutunu çekiyor ancak top Simon Kjaer'den geri dönüyor.
16'Ceza sahası dışı kaleyi hafif cepheden gören bir noktadan Samba Sow şutunu çekiyor ancak top Fenerbahçe savunmasından geri geliyor.
14'Nani, rakibinden aldığı topla uzun pasını sol kanattaki Volkan Şen'e atıyor. Volkan, ceza sahası içerisine girer girmez ortasını Robin Van Persie'ye doğru göndermek istiyor ancak savunmaya çarpan top tehlikeli bölgenin dışına çıkıyor.
10'Sağ kanatta Caner Erkin'in, Deniz Türüç'e yaptığı faul sonrasında kazanılan serbest vuruş için topun başına Ömer Bayram geçiyor. Ömer'in, ön direğe doğru gönderdiği ortası Fenerbahçe savunmasına çarpıp kaleci Fabiano Ribeiro'da kalıyor.
8'Fenerbahçe gole çok yaklaşıyor ! Robin Van Persie'nin ara pasıyla kaleci ile karşı karşıya kalan Nani, penaltı noktasının hemen gerisinden aşırtma bir vuruş yapıyor ancak top çok az farkla direğin dibinden auta çıkıyor.
6'Ceza sahası dışı sağ çaprazından kazanılan serbest vuruş için topun başına Caner Erkin geçiyor. Caner'in, ön direğe doğru gönderdiği ortası Robin Van Persie'ye geliyor ancak Van Persie topu iyi kontrol edemeyince savunma araya girerek topu uzaklaştırmayı başarıyor.
3'Şener Özbayraklı'nın sağ kanattan gönderdiği ortasını savunma uzaklaştırmak istiyor ancak top ceza yayının hemen üstünde Mehmet Topal'a doğru geliyor. Mehmet, topun gelişine sağ ayağıyla sert bir şut çekiyor ancak top kalenin hemen yanından auta çıkıyor.
1'Sağ kanatta topla buluşan Zeki Yavru yerden ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor ancak Fenerbahçe savunması dikkatli bir şekilde topu uzaklaştırmayı başarıyor.
1'Hakem Serkan Çınar maçın ilk düdüğünü çalıyor ve zorlu mücadeleye Fenerbahçe başlıyor.
-Oynanan bu mücadelelerde Fenerbahçe 101 kez gol atmayı başarırken, Kayserispor ise 43 kez fileleri havalandırmayı başardı.
-İki ekip arasında oynanan 44 resmi mücadelenin 28'ini Fenerbahçe, 6'sını Kayserispor kazanırken, 10 maçtada eşitlik bozulmadı.
-Kayserispor cephesinde ise Cem Can'ın dışında önemli bir eksiklik bulunmuyor.
-Fenerbahçe'de sakatlıkları bulunan Gökhan Gönül ve Abdoulaye Ba gibi önemli isimlerin yanı sıra Hasan Ali Kaldırım'da bu zorlu mücadelede forma giyemeyecek.
-Ülker Stadyum'unda saat 20:45'de başlayacak olan bu mücadeleyi hakem Serkan Çınar yönetecek.
-Ziraat Türkiye kupası son 16 turunda Fenerbahçe, Kayserispor ile karşılaşıyor.