Twitter çağımız sosyal medya mecralarının en gözde ve popüler olanlarından olduğu gibi en fazla kullanıcıya sahip 2. Sosyal medya mecrasıdır. Bazı twitter fenomenlerinin tweetleri binlerce kişi tarafından retweetlenir ve favori olarak işaretlenir. Ancak bazı hesaplarda dikkat çekici şekilde basit tweetlere favori ve retweet olduça fazla geliyor. İşte yazımızın püf noktası tam olarakta bu, nasıl oluyor da ilgi çekmeyen basit ve saçma tweetler bu kadar favori veya retweet alıyor?
Twitter kullanıcıları hesaplarının daha aktif olması ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için hesaplarına retweet hilesi yaptırdığı gibi, bazı kullanıcılar ise haftalık ya da aylık olarak kiralanabilen panelleri kullanmaktadır. Bu panellerde belirli kullanıcılar bulunur, kiralayan kişi kendi hesabından yaptığı tweetin bağlantısını panele girerek otomatik favori ya da retweet gönderir. Favoriler doğal twitter kullanıcılarından gelir.
Twitter favori hilesi, aslında panel kiralamanıza gerek kalmadan basit bir şekilde yapılabilir. Gelen favori ve retweetlerin türk olması ve bot olmaması da oldukça önemlidir. Retweetkazan.com bu konuda en iyi ve güvenilir sitedir. %100 güvenli olduğu gibi, gelen retweet ve favorilerde türk ve aktif kullanıcılardandır.