İnstagram takipçi sayısının fazla olması, Instagram kullanıcıları için son derece önemlidir. Bilindiği gibi Instagram büyük atılımlar gerçekleştirmiş, bu sayede sosyal medya siteleri arasında ye edinmiştir. İnstagram’ı diğer platformlardan ayıran en önemli özelliği de görselliğin yoğun olmasıdır. Görsel odaklı bir sosyal paylaşım platformu olması nedeni ile herkes tarafından beğenilen İnstagram üzerinden insanlar kendi fotoğraflarını ya da manzara fotoğraflarını paylaşabilmektedir. İnstagram ilk kullanılmaya başlandığında takipçi sayısına özen gösterilmemiştin ancak zaman geçtikçe ve kullanıcı sayısı arttıkça, takipçi sayısı da arttıkça bu durum İnstagram kullanıcılarının dikkatini çekmiştir. Takipçi sayısının fazla olması, sayfanın popüler olması anlamına gelmektedir ve tüm kullanıcıların hedefi, Instagram’da fazla takipçi sayısına ulaşmaktır.

Instagram’da popüler olmanın en önemli yöntemi beğeni sayısının artmasıdır ve bunun için İnstagram beğeni hilesi gibi bir avantaj sunulmaktadır. Aslında bu bir hile değildir ancak bunu bir hile olarak yapan platformlar da bulunmaktadır. Bu platformlardan hizmet alındığında hesabın bloke olması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Takipçi sayısının artması, beğeni sayısının artması demek değildir. Beğeninin olması için ilginç görseller paylaşılmalıdır ve bu görseller herkes tarafından ilgi görmelidir. Bu ilginin sonucunda da beğeni sayısı artmaktadır ancak profesyonel bir şekilde sunulan beğeni hilesi ile tüm paylaşımların çok sayıda kullanıcı tarafından beğenilmesi sağlanmaktadır. İnstagram’da yer alan fenomenlerin ve çoğu ünlünün tercih ettiği bir yöntem olan beğeni hilesi ile tüm paylaşımları sayısız beğeni almaktadır.

Instagram’da takipçi hilesi de yapılmaktadır. İnstagram takipçi hilesi, doğal yöntemlere uzun zaman alacak takipçi sayısının popüler olacak şekilde artırmaya yarayan bir uygulamadır. Bu uygulamanın profesyonelce yapılması gereklidir. Aksi takdirde hatalı paylaşımlar nedeniyle profilin silinmesi söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için takipçi hilesi için dikkatli olunmalıdır. Doğru bir şekilde hizmet alındığında takipçi sayısı bir ila iki saat içinde artmaktadır. Takipçi sayısını organik olarak da artırmanın yolu vardır ancak bu yol çok uzun ve zahmetli bir yoldur. Ayrıca ilginç paylaşımlar yapılmadığında takipçi sayısının düşmesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle takipçi hilesi tavsiye edilmektedir.