1997 yılında kurulan Küçükoğlu Makina Şirketi; yaptığı AR-GE çalışmaları, geniş makine seçenekleri ile satışını yaptığı “hafif inşaat makineleri” sektöründe hızla büyüyerek liderliğini korumaktadır. Kalite güvence belgeleriyle birlikte İstanbul, Osmaniye ve İzmir bölge müdürlükleri ile yurt çapında 2 bayisiyle müşterilere satış yapmaktadır. İnşaat alanında kullanılacak çeşitli makinelerinden, beton ve asfalt yüzeylerin cilalanması ve temizlenmesi için perdah makinası kullanılmaktadır. Perdah makinesi geniş yüzeyi sayesinde büyük alanlarda kısa sürede iş kolaylığı sağlamaktadır. Yüzeyler perdahlandığı esnada, sıyırma, dağıtma ve sıkıştırma işlemleri vibrasyonlu mastar makinesi ile aynı zamanlı olarak yapılabilmektedir.
Sıcak asfalt zeminler ya da toprak yüzeylerin sıkıştırılması için kompaktör makinası kullanılmaktadır. Kompaktör makinesi titreşim ve yaptığı basınç sayesinde toprak ya da sıcak asfalt zemini sıkıştırmaktadır. Endüstriyel tesis, depolar, altyapı ve karayolları işlerinde kullanılacak asfalt kesme makinesi basit kullanımı sayesinde de inşaat sektörüne kolaylık sağlamaktadır.
Beton veya asfalt zeminlerin parlatılması, düzeltilmesi için kullanılan perdah makinesi, herkesin kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Uygun olan her türlü zeminde, istenilen şekillerde ve boyutlarda kesime yardımcı olacak asfalt kesme makinası perdah makinası ve diğer satışı yapılan tüm malzemeler gibi müşteri memnuniyeti doğrultusunda kolay kullanım yönünde geliştirilmiştir.
Küçükoğlu Makine Şirketi, müşterilerine her çeşit iş makinesi sunmaktadır. Sıkıştırma işlemlerinde kullanılan maddesinin cinsi ve dolgunun kalınlığı kompaktör makinesinin gücüyle doğru orantılı olmaktadır. Yanlış güçte seçilen kompaktör makinesi istenilen sonucu vermeyebilir. Titreşimli olması sebebiyle vibrasyonlu mastar makinesi de normalden daha kolay tasarlanan yapısıyla iş makinesi ürünlerinin arasında müşteri güvencesini kazanmıştır. Küçükoğlu Makine Şirketi, inşaat sektöründeki gerek inşaat alanı gerekse inşaat makinelerinden kaynaklanan iş kazalarını göz önüne alarak kullanımı kolay olan makinelerin satışını yapmaktadır.
Kaynak: Kucukoglumakine.com.tr