İsim patenti

İsim patenti alma işlemini çoğu kimse önemsemez. Oysaki isim patenti bir projenin en önemli ayrıntısı ve başlangıcıdır.

Kendi üretiminiz ya da tasarımınız olan bir ürünün, dükkânın başkaları tarafından elinizden alınması gibi bir şeydir marka tescili yaptırmamak. Yıllardır sizin ürününüz olsa dahi bunu belgeleyebilen kişi o ürünün sahibidir.

Oldukça uygun fiyatlara yaptırabileceğiniz isim tescil işlemi sayesinde bunu düşünmek zorunda kalmazsınız. Siz projenizi unutsanız dahi belgeler ürünün sizin olduğunu ısrarla dile getirir. Artık isteseniz de istemeseniz de o ürün sizindir.

Türk Patent Enstitüsü tarafından tüm araştırmalar yapıldıktan sonra eğer uygun ise kolayca patentinizi alabilirsiniz. Dilerseniz adınızın bile patentini alabilirsiniz. Eğer benzer unvan ve markalar yok ise hiçbir engel bulunmamaktadır.

Patenti sizin olan bir isim, unvan veya marka başkaları tarafından yasa dışı kullanılıyor bile olsa buna itiraz edebilir, ya da isim hakkınızı devredebilirsiniz. O artık tamamen sizindir. Markanızı yaygınlaştırarak onu değerli bir hale getirebilir ve sonra kiralayabilirsiniz. Sonrasında ki tercih tamamen size kalmış oluyor. İşinizi büyüterek büyük ağlar kurabilir, dünya devi haline gelebilirsiniz. Fakat isminiz başkasının yasal hakkı ise siz istediğiniz kadar büyütün en başa dönmüş olursunuz.

Küçük bir yatırım ile büyük yatırımlara imza atarken bu konuda uzman kişilerden destek alınmalıdır. isimtescilofisi.net sayfasını ziyaret ederek tüm ayrıntılara ulaşabilir, önemini bir kez daha gözden geçirebilirsiniz.

isimtescilofisi.net