Etkinliklerde canlı müzik organizasyonuyla karşılaşmak ve program boyunca dinlemeye devam etmek size ne hissettiriyor? Düğünlerde canlı müzik mi yoksa DJ mi çalsın isterdiniz?
Gittikçe dijitalleşen bir dünyada yaşadığımızı biliyoruz. Bu gerçek neredeyse her gün bir yerlerde gözümüze sokuluyor. Fakat partnerinizle ilk dansınızı yaptıktan sonra, düğün müziğinin, mükemmel ses veren bir dijital cihaz yerine canlı bir orkestra tarafından bir gösteriye dönüştürülmesi harika değil mi?
Belki de kötü bir tecrübe yaşadınız? Gittiğiniz bir düğündeki canlı müziği hiç beğenmediniz? Hatta arkadaşınızın o özel gecesini müzikle mahvettiğini düşündünüz? Düğün orkestrasının çaldığı şarkılara, yapmacık bir şekilde eşlik etmeye çalıştınız? Ya da gelin sizin masanıza gelip, “haydi biraz sahneye gelin, n’olur” diye rica etti? Keşke bir DJ çalsaydı bu şarkıları, daha güzel olabilirdi, diye düşündünüz.
Yerden göğe kadar haklısınız. Maalesef hatalı ya da acele yapılan düğün orkestrası tercihleri sektöre olan güveni ciddi bir biçimde sarsıyor.
Davetlilerin dinlemekten keyif alması, çalan şarkılara sözlerle ya da danslarla katılması, herkesin eğlence seviyesinin giderek artarak memnun bir şekilde ayrılması söz konusuysa, iyi bir müzik organizasyonundan bahsedebiliriz.
İyi Müzik organizasyonu konusunda mutabıksak, şimdi asıl konuya geliyoruz: Düğün ya da etkinliklerde iyi bir müzik organizasyonunun anahtarı nedir?
Uzatmadan net bir şekilde cevaplayalım: Sahnede bulunan 6 ila 12 kişinin, kendi aralarında çoktan partiyi başlatmış olmaları. Birbirlerini uzun süredir tanıyan ve etkinlik sırasında gerçekten eğlenen, iyi müzisyenlerden bahsediyoruz. Ajda Pekkan’dan “Düşünme Hiç”i çalarken, davetliler ile göz teması kurarak gerçekten eğlenen insanlardan. Sadece o “iş” için tek tek kiralanmış ve o partide tanışan enstrüman uzmanlarından bahsetmiyoruz.
Colors Event Orkestraları, birbirlerini iyi tanıyan, iyi arkadaşlardan oluşur. Biz sadece en iyi yaptığımız işi yapmak istiyoruz. Ve düğün ya da farklı etkinliklere katılıp bunu yapmaya bayılıyoruz! Yaparken keyif aldığımız bir iş için, bir de ücret alıyor olmamız bizim için gerçekten çok daha eğlenceli oluyor. ( Teşekkürler! 🙂 )
Colors Event Müzik Organizasyonu ekibi olarak biz kendimizi bir organizasyon firması değil, bir danışmanlık ekibi olarak konumlandırmayı tercih ediyoruz. Müzik ile profesyonel olarak ilgilenmemiz sayesinde, hem sizden daha geniş bir repertuara hakimiz hem de davetlilerinizin genel özelliklerine göre, ne duyduklarında keyif alacaklarını çok iyi biliyoruz.
Tecrübeliyiz. Düğün ve Müzik Organizasyonlarında, aynı etkinlik içinde çok farklı talepler gelebileceğinin de farkındayız. Geceye Pink Martini ile başlayıp, programın sonlarına doğru toplu bir Serdar Ortaç tezahüratı gelebileceğini biliyoruz. Merak etmeyin, bu tip durumlara hazırlıklıyız. Düğününüzü festivale çevirmek gibi bir iddiamız var.Eğer düğün ya da etkinlik orkestralarının çalabileceklerinin sınırlı olduğunu düşündüğünüz için DJ alternatiflere göz atmaya başladıysanız, muhtemelen yanlış orkestralarla karşılaştınız. Unutmayın, toplama olmayan, gerçek bir orkestra, size bir saatte yaklaşık 15 şarkı çalacaktır ve poptan, latine, klasik cazdan, türkülere kadar geniş bir repertuarda, sizin beklentinize göre size cevap verebilir olmalıdır. Birkaç saatlik bir etkinlik ya da düğün müzik grubu organizasyonunda toplam kaç şarkı olabileceğini zaten tahmin edebilirsiniz.
Düğünlerde bir takım geleneksel adetler artık demode oldu, bu doğru. Bazılarından kurtulmamız çok da iyi oldu. Bunun yerine yeni fikirler ve hatta bazı unutulmuş neşeli adetlerin canlandırılması da söz konusu.
Canlı müzik oldukça eski bir gelenek ve biz çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz.
Bu geleneğin kalitesini koruyarak devam etmesi için Colors Event olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Düğün dj