İNTERNETTEN ALIŞVERİŞLERİN GÜCÜ
İnternetin insanlar üzerindeki en büyük nimetlerinden bir tanesi istediği her şeyi rahatlıkla bulabiliyor olması çünkü eski ile bugünü kıyasladığımızda aslında alışverişlerinde ne kadar çok zaman alan ve de uğraştıran bir şey olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. İsterseniz bu bölümde size eski alışveriş yöntemleri ile şimdikiler arasında biraz git gel yaşatalım. Eskiden aslında alışveriş zordu dedik ama güzel olan başka bir tarafı ise dokunarak almaktı. Bugün dokunarak almak denilen bir durum maalesef kalmamış buna da neden olan elbette ki hayat şartları. İnsanlar rahat yaşayabilmek ya da biraz daha ekonomi yapabilmek için aldığı her şeyde fiyat araştırmasına gider oldular. Tabii ki burada fiyat araştırması yapılabilecek en güzel ortamda internet oldu.
Eskiden dokunmak güzeldi dedik ama şimdiye baktığınızda ise dünyanın neresinde beğendiğiniz bir ürün varsa direk olarak ona ulaşabiliyorsunuz hem de öyle çok uzun zamanlar içerisinde değil o kadar hızlı firmalar var ki siparişi veriyorsunuz neredeyse ertesi gün evinizde oluyor. Yalnız yurt dışı firmalarımı elbette ki hayır yurt içinde de birçok e-ticaret sitesi var ki onlarda ne isterseniz yer alıyor ve sizlere ertesi gün teslim edebiliyorlar. Bu ürünlere dokunmanız bile gerekmiyor çünkü ebadını ölçüsünü bildiğiniz her şey size orada tarif edildiği şekliyle geliyor. İnternette e-ticaret sitesi yönetmek hem zordur hem de sıkıntılı bir süreçtir bu yüzden de bu siteleri çok iyi idare edip yönlendirebilmek gereklidir. İşte bu noktada bu siteler arasında yer alarak sıyrılmış ve bugün Türkiye’nin önde gelen alışveriş siteleri arasına girmeyi başarmış olan ucuzladim.com’ dan bahsetmeden geçmek tabii ki olmayacaktır. Çünkü sitenin içerisine girdiğiniz zaman birçok ürünü orada bulabiliyorsunuz ve fiyatlarına baktığınız zamanda piyasanın bir hayli altında demek doğru olacaktır.* Yani diyeceğim o ki eğer ki internet üzerinden alışveriş yapacaksanız ucuzladim.com ’ a uğramadan başka bir siteye kesinlikle gitmeyin.
İşin bir diğer tarafı da e-ticaret sitelerinde ödeme kısmıdır. Çünkü genelde insanlar internetten ödeme noktasında alışverişlerden kaçınırlar bir şekilde dolandırılacaklarını düşünürler. Ancak bu aslında yersiz bir düşüncedir çünkü bugün e-ticaret sitelerinin birçoğu SSL garantisine sahiptir. Bu garanti ise sizin bilgilerinizin 3. Tekil kişilerle paylaşılmayacağı ve başka kişiler tarafından ele geçirilmeyeceği ile ilgili garantidir. Bu nedenle de gönül rahatlığı içerisinde alışverişlerinizi yapabilirsiniz.* Hatta ödemeler yalnız kredi kartıyla değil kapıdan ödeme ya da sanal ödemeler sayesinde de daha rahat ve pratik bir hal kazandırılmış durumda.
Yani toparlayıcı olacak olursak internet bizim hayatımızın en orta yerine yerleşmiş olan 21. YY tüketim aracıdır ve insanlar gerek bilgi anlamında gerekse ticaret anlamında bir hayli faydalanıyor. Ve de internetten alışverişin gücü her geçen gün biraz daha artıyor demek doğru olacaktır.
Telefon, alışveriş, laptop