Son zamanların en gözde oyunu Agar.io 7 den 70'e herkes çok sevdi. Oyun ilk bakışta ortadaki yemleri toplayarak büyümek ve senden küçük oyuncuları yemek mantığı ile oynansada son zamanlarda dahada geliştirilerek level eklenerek daha da zevkli hale getirildi.
Oyun genel itibari ile çocukların rahatlıkla kendi haline bırakılıp güven içinde oynayabileceği bir oyundur. Nedeni ise vurdulu, kırdılı olmaması ve* hem silah hem de şiddetten uzak olmasıdır. Oyun mause ve klavyeden iki tuş ile kontrol edilemektedir. Agario oyun tuşları klayvyeden space ve w tuşlarıdır.
Oyunu en baştan anlatmak gerekirse ilk karşımıza gelen pencere nic yani bir kullanıcı adı oluşturmadır. Kullanıcı adımızı yazdıktan sonra isterseniz bir görsel seçebilirsiniz ya da seçmeyebilirsinizde. Select a Region kısmından oyun modunu diğer bir adı ile oynayacağınız bölgeyi seçiyorsunuz. Daha sonra play agario diyerek oyuna başlıyorsunuz.
Diğer ayarlar ile alakalı birazdan tekrar bilgi vereceğim. Önce biraz oyun hakkında bahsedelim.
Agario oyun tuşları ne işe yarar?
Mause oyun içinde sağa sola yukarı aşağı yönlere hareket etmemizi sağlıyor.
Klavyeden space tuşu yemleri yiyerek büyüdükçe bu tuşa bastığımızda bölünmenizi sağlıyor. Yine klavyeden w tuşu ise topunuzdan ufak parçalar atmamızı sağlıyor.
Oyun gayet basit ortadaki yemleri topla büyü ve senden küçük rakiplerini ye. Takım kapışmalarının yaşandığı Agario oyunu www.agario.gen.tr sitemizde ilk kurulduğu günden beri sürekli takip ediliyor ve çokça oynanıyor. Oyun severleri sitemize agario oynamaya bekliyoruz.