Pokemon, dünya genelinde kendine yer edinmiş efsanevi bir anime serisidir. Yıllar önce çizgi filmiyle tanıdığımız Pokemon'da amaç Pokemon'ları en iyi şekilde yönetmek ve en iyi pokemonlara sahip olmaktır. Pikachu isimli elektrik özellikli Pokemon ise serideki en değerli olandır.

Türkiye'de bir çocuğun kendini Pokemon sanıp atlamasıyla televizyondan yayınlanması yasaklanan seri bir süre Digiturk üzerinden yayın yapan Disney XD kanalında gösterilmiştir.

Mobil dünyadaki gelişme ile beraber Pokemon'da hayatımıza kısa zaman önce Pokemon GO oyunu ile yeniden girmiş durumda. Oyundaki amaç mobil cihazları kullanarak cadde,avm,kafe ve diğer tüm yerleri gezip karşımıza çıkan Pokemon'ları yakalamaktır. Oyunda yer alan kurguyu tam olarak kavramak içinse rehber niteliğinde konular gerekmektedir. Bu amaçla yayın yapan pekçok site olsa da net bilgiler sunan siteler önemlidir. Pokemon Go Türkiye'de oldukça popüler olup oyuna özel içerikler için pokemon go forum siteleri aktif edilmektedir. Bu sitelerde oyuna dair herşey yer almakta olup aynı zamanda pokemon go haberleri paylaşılmaktadır.

Eğer Pokemon Go oyuncusuysanız bu tür siteleri kaçırmayın.