Son yıllarda artarak doğum sonrası ve doğum günlerinde farklı hediyeleşme ürünleri ortaya çıkmaktadır. Giderek artan ve sınırları zorlayan hediyeleşme ve farklı hediye tarzı hayatımızda yer almaya başlamıştır. Kokulu sabun ile yapılan şekiller, dolap süsleri, magnetler, kokulu taş tozu ile yapılan şekiller vs. hediye ürünü olarak kullanılmaktadır. Bu hediyeler arasında son zamanlarda en popüler olanları ise kokulu taş ve kokulu sabundan yapılan hediye türleridir. Her ikisi de kokulandırılmaktadır ve renklendirilmektedir.

Kokulu taş kalıcılık olarak da beğenilmektedir. Çünkü biblo tarzı olarak kullanım tarzına sahiptir. Kokulu taşı şekillendiren silikon kalıplar bulunmaktadır. Kokulu taş tozu internet sitesi üzerinden ve hediyelik ürün satan pek çok mağazadan istenildiği gibi bulunabilmektedir. Kokulu taş tozu sulandırılarak, renklendirilerek ve istenilen koku kullanılarak şekil verilmektedir. Kokulu taş tozuna tozun kullanıldığı miktarın yarısı kadar su kullanılarak silikon kalıplara döküp 15 dk içerisinde donması beklenmektedir.

Şekillenen ürün tüllenerek ya da yine silikon ile parlak taşlar yapıştırılarak süslenebilir. Kokulu taş tozunun renklileri de bulunmaktadır. Kendine özgü renkleri olan bu ürüne ayrıca renk katmak zorunlu değildir. Kendine ait kokusu olanları da bulunmaktadır. Kokulu taş tozunun en çok beğenilenleri arasında yer alan isim yazma ise özellikle odaları süslemesiyle çok beğenilen bir ürün olmuştur.

Kokulu taş tozu ile yapılan hemen her ürün farklı alanlarda kullanılabilir. Örneğin öğretmenler gününde hediye olarak kullanmak isteyen birisi isimlik silikon kalıplarından canım öğretmenim yazılı bir yazı sunabilir. Aynı şekilde sevgililer gününde hediye hazırlamak isteyen biri kalp silikon kalıplarından faydalanarak kalp şekillerden faydalanabilir.

Yüzü geçkin silikon kalıp şekli bulunmaktadır. Kokulu taşın döküldükten sonraki oluşan kabarcıkları alkol sıkılarak geçmektedir. Alkol bulamayanlar için kolonya kullanımı da kabarcıkların giderilmesinde kullanılabilir. Kabarcıkların olmaması taşların pürüzsüz ve daha güzel olmasına sebep olacaktır.

Kokulu taş tozunun kokusu özellikle evlerin güzel bir koku ile kaplamaktadır. Günlerce kokusu geçmeyen taşlar oda kokusu görevi de görmektedir. Hem odaları süsleyen hem başkalarına hediye olarak sunulan kokulu taşlar pek çok işlevi aynı anda yerine getirmektedir. Uygun fiyatlara hazırlanabilen kokulu taşlar hediyenin sık yapılabilmesi için de başka bir avantaj sağlamaktadır.