Son günlerde sosyal medya da ve haber kaynaklarında adından sıkça söz ettiren yepyeni bir sosyal içerik sitesi nebileyim.net adresinde yayın hayatına başladı. Üretilen içerikleri, kullanım kolaylığı güncel haberlerin yanında verdiği ilginç bilgiler sayesinde sosyal medya kullanıcılarının dikkatini oldukça çekti. Nebileyim.net özellikle sosyal medyada günlük trend olan içeriklerin diğer büyük rakiplerine göre daha hızlı yayınlamasıyla dikkat çekiyor. Bu da yayın yapan editörlerin işlerini nasıl bir özveriyle yaptığını ortaya koyuyor. Nebileyim.net editörleri yabancı sosyal içerik platformunu, Türk kullanıcılara aktarılması hususunda bir çalışma yapıyorlar. Yüzlerce kaynağı sürekli olarak takip eden editörler, yeni içerikleri anında kullanıcılara sunuyorlar. Bu özellikleri ile bizimde ilgimizi çeken Nebileyim.NET çalışanlarıyla soru cevap şeklinde bir röportaj yapmak istedik.

Nebileyim.NET olarak Siz Kimsiniz?
Bizler Nebileyim çatısı altında toplanmış bir grup genciz. Amacımız insanların web sitemizde vakit geçirip günün stresinden biraz olsun uzaklaştırmak, eğlendirmek, gülmelerini sağlamak ve zaman zaman da sizi hayretler içinde bırakıp şoka sokmak. Nebileyim.net bir sosyal içerik platformudur, zaman zaman kendi özgü içeriklerimizi zaman zamansa dünyadaki diğer sosyal içerikli sitelerin içeriklerini Türkçe ye çevirip müşterilerimize sunuyoruz. Bu kolay gibi gözükse de hiç kolay olmayan çok fazla zaman isteyen ama bir o kadarda keyifli bir iş. Özellikle de ziyaretçilerimizden gelen güzel tepkileri görünce bu keyif bin kat daha artıyor ve bizim çalışmalarımızı olumlu yönde etkiliyor.

Sitenizi Kurmaya Nasıl Karar Verdiniz?
Açıkçası bir akşam sohbetin sırasında haber, eğlence ve bilgiyi aynı platformda birleştirebileceğimiz bir site neden yapmıyoruz dedik ve proje olarak ilk temellerimizi bu şekilde attık. Sonra planlama sürecine geçildi ve bazı teknik alt yapı sorunlarını aşana kadar yaklaşık 6 ay gibi bir süre geçti. Hatta proje başlangıcında sitemizin adresi bile farklıydı. İlerleyen günlerde “Eğlenirken Öğrenin” sloganına uyacak bir isim olarak gördüğümüz Nebileyim.NET adını seçtik ve test yayınımıza başladık. Bizim için İşin ilginç yanı ise resmi açılış tarihi olarak belirlediğimiz 15 Temmuz gününde ülkemizde yaşanan kalkışma oldu.

Nebileyim.NET Olarak Bu Kısa Sürede Geldiğiniz Yer Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Her gün binlerce web sitesinin, bloğun açıldığı bir dönemdeyiz. Eskiden web siteleri için okyanustaki balıklar tanımlaması kullanılırdı ve inanın eskiden bir yerlere gelmek çok daha kolaydı. Günümüzde ise internet okyanuslardaki kum taneleri gibi… Bir sitenin ayakta kalması, bir yerlere gelebilmesi çok zor. Ne bileyim olarak daha yolun başındayız. Belli bir plan üzerinden küçük adımlarla ilerliyoruz ve bu sebeple şu anki yerimizden memnunuz. Günlük istatistiklerimizi incelediğimizde her gün artış olması şu an bizim için yeterli.

Gelecek İçin Başka Projeleriniz Var Mı?
Hali hazırda zaten eğlence ve mizah amaçlı içeriklerimiz sürekli olarak yayınlanmakta fakat bizim daha çok planımız var. Yakında kendi editör ekibimiz tarafından çekilip hazırlanacak video bölümümüzü hayata geçireceğiz. Video bölümümüzde kanalında muhteşem bir yarışma programıyla karşınıza çıkacağız.

Ne Bileyim Ailesine teşekkür ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca Unutmayın Sizde NeBileyim.NET adresine üye olarak makalelerinizi, haberlerinizi yayınlayabilirsiniz.

Evet, sizde Ne Bileyim de yazı yazabilirsiniz ‘’Sadece Okuma Sende Yaz ‘’ ilkesiyle başlattığımız bir sistemdir. Sitenin sağ üst köşesinden kolayca siteye üye olduğunuz taktirde sizde istediğiniz yazıları yazabilirsiniz. Bu ne anlama mı geliyor? Örneğin bir kitap dükkanınız var ve borsa ile ilgili kitaplarınız var, bu kitapları açıklamalarıyla birlikte sitemizde bir galeri oluşturabilirisiniz sitemize gelen kullanıcılar o kitabı sizden isteyebilir. Ya da kimsenin bilmediği yemek tarifleri biliyorsun fakat sosyal medya da çok fazla takipçin yok. O zaman Nebileyim.net’e gir ve yaz, artık daha fazla kişiye buradan ulaşabilirsin.