Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Dünya’nın iş ve ticaret merkezi olan aynı zamanda gezip görülebilecek harika yerleri olan Amerika, ülkemizden ziyaretlerin en çok gerçekleştiği ülkelerden bir tanesidir. Bu amaçla sizlere Amerika Vizesi Nasıl Alınır? Aktarmaya çalışacağız…

Gerek akraba ziyaretleri gerek iş ziyaretleri bakımından önemli bir ülke olan Amerika, Türkiye vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Global Vize Danışmanlık firması olarak sizlere ile ilgili olarak 0850 346 68 74 numaralı telefondan detaylı bilgiler vermekteyiz.

Amerika Vizesi

Amerika sıkı vize uygulaması yapan ülkelerden bir tanesidir. Yeşil, siyah, gri ve borda pasaporta sahip Türk vatandaşları Amerika Vizesi almak ile mükelleftir. Amerika vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler internette bulunan online başvuru formunu doldurup Amerika konsolosluğuna belgeleri götürmeleri gerekmektedir.

Amerika vize başvurusu sırasında Amerika Konsolosluk yetkilileri oldukça titiz çalımalar yürütmektedirler. Vesikalık fotoğrafın 50x50 boyutlarında olmasına ve baş kısmının resmin tam ortasında olmasını istemektedirler.

Amerika vize ücretleri Amerika vize seyahat tercihinize göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Amerika Vize Başvurusu

Amerika vize başvurusu sırasında eğer var ise eski pasaportlarınızı Amerika konsolosluğu yetkililerine göstermeniz referans oluşturması açısından önemli olmaktadır. Amerika vize Başvurusu yapacak olan kişilerin pasaportlarını seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ayrıca en az 2 adet sayfanın pasaportta boş olması, 2. Sayfadaki hamilini kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması ve pasaportun 10 yılı aşkın süredir kullanılmamış olması gerekmektedir. Pasaportta bu özelliklerden bir tanesinin olmaması pasaportun yenilenmesini zorunlu kılabilmektedir.

Amerika vize başvuru formlarının İngilizce olarak doldurulması, okunaklı ve büyük harfler ile yazılması gerekmektedir. Bu durum vize başvuru sürecinin hızlanmasını sağlayacaktır.

Amerika Konsolosluğu

Amerika Konsolosluğu vize başvurularını hafta içi her gün kabul etmektedir. Ancak Amerika vize başvuru talepleri yaklaşık olarak 6-8 hafta sonrasında sonuçlandırılmaktadır. Seyahat planları belli olan kişiler vize başvuru taleplerini Amerika Konsolosluğuna 4 ay öncesinde yapmaları önerilmektedir.

Amerika vize başvurularınızı Amerika Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize danışmanlık firmaları aracılığıyla da yapabilirsiniz. Bu firmalardan biri olan Global Vize Danışmanlık firması siz hiç yorulmadan vize işlemlerinizi halletmektedir. 0850 346 68 74 numaralı telefondan Global Vize Danışmanlık uzman personeli ile iletişime geçebilirsiniz…

Daha detaylı bilgi için lütfen Amerika vizesi - Amerika VIZE BASVURUSU - Amerika konsoloslugu (+90 212 232 00 88 - +90 312 426 88 89) adresini ziyaret ediniz.