Marka Tescil Belgesi Almak

Marka, bir firma için hayati önem taşır. Bu gün büyük firmalarının isimleri markalaşmıştır ve hepsi marka tescil alma işlemlerini ciddiyetle takip ederler. Birileri çıkıp büyük firmaların ismini kullanarak, satışlarınıza ortak olabilir. Bu nedenle markalaşmak kadar, marka tescil belgesi almak da oldukça önemlidir.

Marka tescili yaptırmak, firmalarınızın ve ürünlerinizin, başkası tarafından kullanılmasını engelleyecektir. Markalaşan bir firmanın, marka tescili yaptırmaması, kısa zamanda, aynı isimle başka firmaların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu da sizin satışlarınıza yansıyacaktır. İsim hakkı almak, markalaşan bir firma için hayati önem taşır. Bu nedenle markatescilalma.com, marka tescil alma, konusunda size yardımcı olacaktır.

Marka tescili için TPE (Türk Patent Enstitüsü) sitesine girip, başvuru formunu doldurabildiğiniz gibi, Yetkili marka tescil ofislerinden de, marka tescil işlemlerini yaptırabilirsiniz. 45 adet marka sınıfından birini seçmeniz gerekir. Ofis başvurularında, marka isim tescili işlerinde, belli bir ücret karşılığında, iş takibi yapabiliyorlar.

TPE yani Türk Patent Enstitüsü, marka tescil başvurunuzu onayladığı zaman, tekrar hesap yenileme ücreti yatırıyorsunuz. İlk anda TPE, size 10 yıllık tescil hakkı vermektedir. 10 yılın dolmasına 6 ay kala, yeni 10 yıllık isim hakkı için, yeniden başvurmalısınız.

Marka tescil başvuru formunda, ad, soy ad, e-mail adresi, web adresi, yetkili kişi, tescil sınıfı ve tescil edilecek ürünün adı gibi sorular vardır. Başvuru sahibi marka tescil fiyatları ile ilgili bilgileri de, sitemizden öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerinin doldurulması ve marka tescili için gerekli paranın yatırılması ile başvuru sağlanmış olacaktır.

markatescilalma.com