Marka Tescili Yaptırma

Bir firmanın büyük bir firma olması için, marka çalışması yapması gerekir. Marka çalışması yapmayan firmalar, isim haklarını koruyamamaktadır. Patent çalışmaları ve diğer isim hakları meselesinde, marka tescil etme son derece önemlidir. Bu önemli meseleyi atlamamak gerekir. Yıllarca isim yapmak için uğraştıktan sonra, birilerinin çıkıp bu ismi bedavadan alması, bütün emeklerinizi boşa götürür. Bu nedenle, marka tescili yaptırma, uzun vadede karlıdır. Markanız ülke çapına ulaşınca, isim hakkını satabilmektesiniz. Başkaları markanızı gasp etmeye kalktığında, şikâyet edebiliyorsunuz.

İki şekilde marka tescili yapılmaktadır. Birincisi markatesciletme.com adresinden, isim, soy isim, firma ismi ve e-mail adresi gibi bilgilerin istendiği başvuru formunu doldurarak başvuru yapmak. İkincisi ise direkt Türk Patent Enstitüsüne başvurmaktır. En iyi yol aracı ofislerle çalışmaktır. Ödeyeceğiniz iş takibi ücreti ile marka tescil işlemleriniz uzamaz. Uzman ofis yetkilileri ile çalışıldığında en kısa yoldan marka tescili yaptırma işlemini bitirebilirsiniz.

Bu işin markatesciletme.com, ile marka tescil alma işlemleri kolaydır. Türk Patent Enstitüsüne başvurulurken marka tescil maliyetleri ortaya çıkmaktadır. Türk Patent Enstitüsü, başvurunuzu kabul ettikten sonra, 10 yıl boyunca isim hakkını almış olacaksınız. Daha sonraki 10 yıllık isim hakkı için, ilk 10 yılın bitimine 6 ay kala başvuru yapılmalıdır. İkinci 10 yıl başvurusu yapılmadığı zaman, tescil hakkınız geçersiz olmaktadır. Bu nedenle, tescil işlemleri takip ister. Bu işin ehli olan ofislerle çalışmak, tescil işlemleri için önemlidir.