Marka tescili yaptırmak

Sürekli olarak büyüyerek, büyük firmaların arasına girmek istiyorsanız, firma isminin tescillenmesi gerekir. İsim hakkı dediğimiz bu işlemle, birilerinin sizin isminizi kullanması engellenecektir. Böylece, firma ismi ile yapacağınız reklamlar, tanıtımlar ve benzeri faaliyetler, boşa gitmeyecektir. Tescil işleminden sonra, birileri, firmanızın ismini kullanırsa, ona yaptırım uygulayabilirsiniz. Onları şikâyet ederek, onların isminizi kullanmasını engelleyebilirsiniz. Bu nedenle marka tescil başvurusu, son derece önemlidir.

Marka tescili yaptırmak için, ofisler ve internet sitelerinin aracılığı kullanılabilir. İkinci şık ise, Türk Patent Enstitüsüne direkt başvurudur. Birinci şıktaki aracılarla çalışma, marka tescil işleminizin çabuk bitmesi için önemlidir. İşin uzmanı oldukları için, bir adım önde olacaksınız. Bu nedenle markatescilettirmek.com adresinden, iş takip ücreti karşılığında, marka tescil ettirmek mümkün. Yapılan bütün hizmetler marka tescil ücretleri kapsamındadır.

Sizin adınıza Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapan aracı firmalar, isminizin veya almanız gereken patentin gerekli başvurusunu yaparlar. İlk anda başvuru ücreti, başvuru kabul edildikten sonra ise, hesap yenileme ücreti alınır. Ayrıca aracı firmalar, iş takip ücreti de almaktadır. Türk Patent Enstitüsü, uygun gördüğünde, isim hakkı verilmektedir. 10 yıllık isim hakkı ile 10 yıl süre ile markanızın ismini sizden başkası kullanamaz. İkinci 10 yıl için, sürenin bitiminden 6 ay önce başvuru yapmanız uygun olacaktır. İkinci 10 yıl için başvuru yapmazsanız, isim hakkınız biter. Bu nedenle, her 10 yılda bir isim hakkını yenilemeniz gerekir.