Pepee, Trt Çocuk kanalının en popüler kahramanıdır. Pepee, okul öncesi yaş grubuna hitap eden bir çizgi filmin baş kahramanıdır. İlk bölümlerinde konuşma zorluğu çeken Pepee sonraki bölümlerinde bu güçlüğü aşar ve düzgün konuşmaya başlar. Şuşu, Şila, Bebee bu çizgi filmin baş karakterleridir. Bu çok sevilen çizgi film kahramanının flash oyunları da yapılmış ve internet ortamında paylaşılmıştır. Pepe Oyunları sitesi olarak biz bu bütün oyunları derleyerek çocukların istifadesine sunduk. Okul öncesi çocuklara hitap eden bu oyunlar aynı çizgi filmleri gibi faydalı ve eğiticidir.

Pepee dışında en çok tercih edilen bir diğer çizgi film ise Trt Çocuk kanalının kahramanlarından Keloğlandır. Azimli ve dürüst kişiliği ile bildiğimiz Keloğlan, Bilge Can Dededen sürekli birşeyler öğrenir. Konuşan kirpisi ile annesinin yanında yaşayan bu sevimli kahramanımız biraz sakar olsa da iyi bir çocuktur. Her bölümünde çocuklara eğitici yönüyle birşeyler kazandırmaya çalışan Keloğlan artık oyunlar dünyasında da yer almaktadır. Keloğlan Oyunları platformunda onlarca oyunu ile çocuklara keyifli vakit geçirmek için bekleyen Keloğlan ve arkadaşlarını çok bekletmeyin. Keloğlan Oyunları ile hem zevkli vakit geçirin hem de becerilerinizi arttırın.

Okul öncesi çocuklara hitap eden bir diğer karakterimiz ise Pocoyo dur. Çok hareketli olan Pocoyo, fili Elly, ördeği Pato ve dizide görünmeyen anlatıcı ile çocukların gönlünde taht kurmuştur. Pocoyo, bu eğitici yönünü artık oyunlarıyla internet ortamına taşımıştır. Pocoyo Oyunları platformunda macera oyunlarından, boyama oyunlarına, beceri oyunlarından puzzle oyunlarına değin onlarca oyunu ile sizlere hizmet vermektedir. Pocoyo oyunu oynamak için birçok mazeretiniz var. Eğitici ve okul öncesi çocuklarınız için mutlaka Pocoyo oyunlarını tercih ediniz.