Marka tescil ofisi

Ticari geleceğinizi koruma altına almak için marka tescili yaptırmak en doğru karar olacaktır. Firma isimlerinin başkaları tarafından kullanılmaması için mutlaka marka tescil ettirme işleminin yapılması gerekmektedir. Markanızın tescillenmesini istiyorsanız eğer öncelikle uymanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Sizin kullandığınız markanın daha önce başka bir kurum ya da firma tarafından kullanılıp kullanılmadığına emin olmalısınız. Bu sayede markayı tescil yaptırma hakkına sahip olabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren ehil işletmelerden yardım almalısınız. Birçok evrak işlemleri olacağı için bu konuda size marka tescil ofisi olarak hizmet veren firmalar destek verecektir. Markanızı yasalarla güvence altına alarak ticaret alanındaki geleceğinizi de güvence altına almış olacaksınız.

Rakip firmalar tescil yapmadığınız markanızı çalabilirler. Bu gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak adına markatesciliyaptirmak.com sitesine girerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Markanız hakkında öncelikle daha önce başka bir işletme kullanmış mı diye bir araştırma yapılacaktır. Başkaları tarafından haksız ve art niyetli kullanımların önüne geçerek garanti altına almış olacaksınız. İsimler ve markalar karşısında ticaret alanında dimdik durabilmek için tescil yaptırmak şarttır.

Bu konuda başvuru yaptıktan sonra bir yığın işlemler yapılmaktadır. Yaklaşık bir yılı bulan işlemler sonucunda harç yatırmanız gerekmektedir. Birçok internet sitesinde marka tescil maliyetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. TPE kurumunun incelemeleri ile markanızı tescillendirmeniz sizin ve işletmeniz için çok faydalı olacaktır. Siz de geç kalmadan marka tescilini mutlaka yaptırın. Vermiş olduğunuz kaliteli hizmeti müşterilerinize tescilli markanız ile sunmak en doğru işlem olacaktır.3.şahısların markanızı elinizden almaması için acele etmelisiniz.