Marka tescil ücreti

İsim hakkı yani marka tescil işlemleri, başkalarının isminizi veya markalarınızı kullanmaması için önemlidir. Marka tescili ile başkalarının isimlerinizi ve markalarınızı kullanması önlenir. Kullanırlarsa ceza ödemek zorundadırlar. Bu nedenle önemli bir meseledir marka tescili. Bu iş için işin uzmanı olan markatesclimaliyeti.com adresi ile çalışmak gerekir.

Marka tescil işlemlerinde en çok sorulan sorulardan biri marka tescil maliyeti meselesidir. Marka tescili için belirlenen marka tescil ücreti, Türk Patent Enstitüsüne verilmektedir. Marka tescil işlerinizi takip eden ofislere de iş takip ücreti ödüyorsunuz.

Siz veya sizin adınıza Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapan ofisler, marka başvuru ücreti ve başvuru formunu verirler. Başvurunun gerçekleşmesinden sonra, marka tescili için bir süre beklenir. Bu süre zarfında Türk Patent Enstitüsü marka tescili için olumlu veya olumsuz cevap verir. Olumlu cevaptan sonra hesap yenileme ücreti ödenir. Bu ücretin ödenmesinden sonra 10 yıl süre ile markanızın isim hakkı veya başka isim hakları, size ait olmaktadır. Başkalarının isminizi sizden izinsiz olarak kullanamaz.

Marka tescili için marka tescil fiyatı konusunda, markatescilmaliyeti.com adresine girebilirsiniz. Markalaşma maliyetinin tamamını öğrenebileceğiniz bu site, sizin için kolaylık sağlamıştır. Marka tescil işlemlerinin 10 yılda bir yenilenmesi gerekir. Bu on yılda bir yenileme işlemleri esnasında yenileme ücretleri ödenmektedir. Bu ücretlerin ödenmesi ile tekrar 10 yıllık kayıt yenileme işlemi gerçekleşecektir. Bu işlemlerin ihmal edilmesi, marka tescil işleminin geçersiz olmasına neden olacaktır.