Marka Tescili Firması

Marka tescili, markanızın başkaları tarafından kullanılmaması için gereklidir. Başkaları isminizi ve markanızı kullandığı zaman, sizin müşteri kitlenizi ele geçirir. Bu nedenle büyük zararlara uğrarsınız. İsim hakkı ile oluşacak bütün mağduriyetler önlenmek istenmiştir. İsim hakkının gasp edilmemesi için son derece önemli olan marka tescil işlemleri, işin ehli marka tescil ofisi yetkililerince yapılması daha uygun olur.

Bu işlem nasıl yapılıyor? Bu işlemde tek söz sahibi Türk patent enstitüsü kurumudur. Bu kuruma direkt başvuru yapabildiğiniz gibi, bu işin uzmanı marka tescil ofisleri aracılığı ile de yapabilirsiniz. Bu ofislerin aracılığı ile marka tescil ücretleri kapsamında bir miktar ücret ödüyorsunuz. Ancak, işleriniz daha kısa zamanda bitmektedir. İşi bilenlerin yapması işin verimli olmasına ve daha kısa zamanda bitmesine yardımcı olacaktır.

Bu iş ile alakalı olan markatescilsitesi.com adresi de size yardımcı olabilir. Bu bağlamda marka tescili yaptırmak kolaylaşmaktadır. Marka tescili için sizin adınıza, sizin ve tescil edilecek ismin bilgilerinin bulunduğu başvuru formunu, başvuru için alınan ücretin yatırılması ile birlikte, Türk Patent Enstitüsüne, marka tescil ofislerince verilmektedir. İşinizi en iyi şekilde takip eden ofisler, işlerinizin kısa zamanda bitmesini sağlar.

Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan başvuru uygun görüldüğü zaman, yeni başvuru için yen ücret yatırılınca 10 yıl süre ile marka tescili gerçekleşir. On yılın bitiminde, marka tescili işlemleri için başvuru yapılması zorunludur. Aksi halde marka tesciliniz geçersiz olur.