Sanatın Yeni Adresi Yengeç Sanat Evi Kadıköy Bahariye'de, Hizmetinizde.

Sanatla iç içe ve dopdolu; küçük ama sıcacık bir mekan: Yengeç Sanat Evi.

Sanatla yoğrulmuş bir öğretmen tarafından Bahariye’de kendine özgü, özgün bir alan olarak, hepimize kazandırılmış bir mekan. Kadın elinin değdiği, yüreği güzel, söyleyecek sözü olan, rafine bir yer Yengeç Sanat Evi…

Üç ayrı salon ve bahçesiyle her yaşa hitap ediyor.

Resim, fotoğraf, gitar, yaratıcı drama, yaratıcı yazarlık, şiir atölyesi, polimer kil, mandala, kişisel gelişim, kitaplı kahvaltı, şiirli sohbet akşamları… Sanat evinin çalışma alanları arasında…

Yengeç sanat evi, hafta içi ve hafta sonu nefes alabileceğiniz, çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz, günlük, aylık ve dönemlik çalışmalara katılabileceğiniz vazgeçilmez bir mekanın adresi olacaktır.

Gitar kursu da başladı.

Ünlü eğitmen Gürkan Duran artık bizlerle…
DERSLERİMİZ PAZAR GÜNÜ 12.00-15.00 ARASI, PERŞEMBE GÜNÜ 17.00-19.00, OLARAK GRUPLAR (EN FAZLA 5 KİŞİLİK) HALİNDE YAPILACAKTIR. AYLIK ÜCRET, 4 SAAT ÜZERİNDEN 200 TL, 8 SAAT ÜZERİNDEN 350 TL.DİR.BİREYSEL DERLERİMİZ AYLIK 320 TL.

EĞİTMENİMİZ GÜRKAN DURAN KİMDİR?

Gürkan Duran 1976 da Raffi Arslanyan ile ilk klasik gitar çalışmalarına başladı. Başlangıç yıllarında barok, rönesans ve klasik stilde gitar eğitimleri aldı .

1980 yılında ilk resitalini Fenerbahçe Lisesi konser salonunda verdi. 1981 yılında ünlü gitar virtiözü ve besteci Carlo Domeniconi ile çalıştı. 1982 yılından itibaren gitarist olarak gitar öğrencileriyle öğretim çalışmalarına başladı. Daha sonraki yıllarda İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da toplam 20 resital verdi .Güney Amerika müziği ve Latin gitar üzerine çalıştı. Latin gitarı ritimleri ve armonileri üzerine gitar öğrencileri için düzenlemeler ve gitar uyarlamaları yaptı. 1996-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi – ÖKM de gitar sınıfını kurdu. Öğrencileriyle birlikte resitaller ve gitar günleri düzenledi. 2000 den sonra bireysel olarak tema besteciliği, improvize gitar ve elektrik gitar alanlarında çalıştı. İstanbul’da çeşitli özel dershanelerde gitar sınıflarında öğretmenlik yaptı, öğrenciler ve gitaristler yetiştirdi.