Ülkemizde her yıl onlarca insan iş güvenliği konusunda önlem alınmadığı için hayatını kaybetmektedir. Her alanda yapılan işlerin bazı riskleri bulunmaktadır bu yüzden iş sağlığı ve güvenliği konusunda daha fazla bilgi sahibi olmalı daha fazla araştırmalıyız. Güveliğimizi sağlama almadan bir işe başlamamalıyız.

Canımız öncelikle her şeyden değerlidir. Maddi sıkıntılar her zaman çözülebilir fakat sağlığımız da bir kayıp yaşadığımız zaman bu telafisi mümkün olmayan bir zarar olabilir. Bu yüzden iş güvenliği konusuna dikkat etmeliyiz. Her yıl yüzlerce işçi iş kazaları adı altında iş cinayetlerine kurban gitmektedir. Arkada bıraktıkları aileleri çocukları bulunmaktadır. Siz de eşinizi dul çocuklarınızı yetim bırakmak istemiyorsanız eğer iş güvenliği konusunda bilinçlenmeli ve tedbirlerinizi almalısınız.

Ortak sağlık ve güvenlik biriminin kısaltması olan OSGB işçilere ve çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi vermektedir. İSGB-OSGB.COM rehber web sitesi internet üzerinden tüm kullanıcılara ulaşır. Web sitesinde ihtiyaç duyacağınız ulaşmanız gereken merciler ve kurumların listesi bulunmaktadır. Bu merciler sigorta firmaları ve uzmanları, iş hukuku konusunda danışman ve uzman kişiler ve firmalardır. İSGB, OSGB vb gibi sektörde var olan firmaları hangi ilde bulunuyorsanız ona göre gruplandırarak sizlere bilgiler sunmaktadır. İSGB-OSGB.COM rehber web sitesi içinde bulunan ekip yirmi dört saat çalışarak size hizmet vermektedir. İSGB-OSGB.COM rehber web sitesi bir sanal rehber ağıdır ve sizin iş hakkında yardım alabileceğiniz kurumların ve kuruluşların rehberlerinin detaylı bir şekilde bulunduğu bir rehber ağdır.

Site adresi : http://www.isgb-osgb.com