İnsanın sağlığı elindeki en önemli cevheridir. Fakat her zaman bunun kıymetini bilmiyoruz. Çoğu şey gibi sağlığımızın da elimizden gittiğin de kaybettiğimiz de kıymetini biliyoruz. Ve düzeltmek için bir çok acıya katlanıyoruz yüklü miktarlarda paralar harcıyoruz. Ülkemizde pek çok insan bel fıtığı rahatsızlığı çekmektedir. Bel fıtığı kişinin bütün hareketlerini kısıtlayan çoğu zaman ayağınızın üstünüze dahi bastırmayan bir rahatsızlıktır.

Bel fıtığının nedenlerinden biri de ağır kaldırmak yanlış oturma pozisyonları alarak oturmaktır. Bel fıtığının ileri aşamalarında bel fıtığı ameliyatı olmak gerekir. Bel fıtığı ameliyatı sonrasında hastanın ağrılarından kurtulması ve rahat bir yaşama kavuşması mümkündür. Ayrıca bel fıtığına bağlı bacak ağrıları da bel fıtığı ameliyatı sonrası düzelir.

Boyun fıtığı, başı öne eğik pozisyonda masa başı çalışan, uzun süre bilgisayar ve tablet kullananlarda sık görülür. Ayrıca matkap kullandığınız bir işiniz varsa ya da sürekli motor kullanıyorsanız boyun bölgeniz sürekli titreşim halinde oluyor ve bu bölgede bir fıtık meydana gelebiliyor. Fakat ileri ki yaşlarda yaşa bağlı nedenlerden de boyun fıtığı rahatsızlığı görülebiliyor.

Dar kanal eğer ki tedavi edilmezse sonuçları itibariyle hastayı geri dönüşü olmayan bir noktaya getirebilir. Dar kanal, sinirde sıkışıklık yaratarak felce neden olabiliyor. Hastalığın belirtileri arasında yürüdüğünüz yolun kısalması öne eğilince rahat etme dik yürürken ağrının artması yürü veya otururken hastanın kalçasından topuğuna kadar ağrı oluşması hastalığın belirtilerindendir. Dar kanal en çok da ellili yaşlarda olan kişilerde ve ileri ki yaşlarda görülür.

Site adresi : http://www.drtamertekin.com