Film sitelerinde en önemli şey elbette ki reklam gelirleridir. Dolayısıyla reklam geliri iyi oldukça filmlerin kalitesi ve sitenin kalitesi o kadar ön plana çıkacaktır. Çünkü bu sitelerin reklam gelirlerinden başka bir kazançları da yoktur. Bu nedenle bunun bilincinde olarak izlediğimiz filmlere dikkat etmek önemlidir. İnsanlar bir film sitesine girdiğinde genellikle reklamlardan şikayet ederler ancak bilmelilerdir ki onlar olmadığı sürece de gelişim gösteremeyeceklerdir. Ancak buradaki önemli olan konu reklam alanlarının yerleşimidir. Yani hiç kimse reklam arası film izlemekte istemez. İşte bu dengeyi gözeten sitelerden bir tanesi de Ultrafilmizlehd.com | Film izle, Hd Film izle, Full Film izle sitesidir. İçeriğindeki filmlerin kaliteleri tamamen moderatörler tarafından emin olunduktan sonra sisteme dahil edilir. Amaç siteyi takip edenlere ya da film izlemek isteyenlere en kaliteli hizmeti sunmaktır.
Bunu bir çok sitenin tam anlamıyla gerçekleştiremediklerini görebiliyoruz bu yüzden de hangi film olursa olsun. En iyi siteyi seçmek ve tercih etmek doğru yöntem olacaktır. Film izleme siteleri denildiğinde akla gelen ilk konu ücretsiz olarak film seçeneklerinin olmasıdır. Çünkü sinemaya gitmek yerine tercih ettiğimiz içinde evinizde izlerken para ödememeniz gerekir.
Bunu her site yapar ancak her sitenin kalite anlayışı diğeriyle aynı değildir. Gerek görüntü gerekse ses kalitesinde farklılıklar görülebilir fakat az önce bahsettiğimiz site tüm bu saydıklarımızı aşmış ve film izleme noktasında çığır atlamıştır.