Ülke insanımızın büyük bir kısmı sigara içiyor fakat sigara içenlerin büyük bir kısmı da sigarayı bırakmak için uğraşıyor bazı insanlar bu konu da başarılı oluyor bazılarımız ise olamıyoruz. Sigaraysa devletin ÖTV vergileriyle epey pahalı bir hal aldı. Artık günde bir paket değil iki günde bir paket alabiliyor sigara tiryakileri fakat bu duruma son verebilecek sizi hem sigarayı bıraktıracak hem de sigara içme keyfinden alı koymayacak bir yöntem var. Elektronik sigaralar bu yöntemin adı. Elektronik sigaralar sigaranın zararlarını en aza indirmek için ortaya çıkan cihazlardır. Araştırmalara göre elektronik sigaralar normal sigaralara göre yüzde doksan beş daha az zararlı madde içermektedir.

Öncelikle içerisinde nikotin olduğundan dolayı baş ağrısı yapması söz konusu değildir fakat Esigara kullanımı için iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Likit ve nikotin oranını ayarlamanız içiminizden keyif almanız için önemli bir etkendir. Bilmelisiniz ki nikotin bir zehirdir ve sigara bağımlılığı yapan şey nikotindir yüksek derecede nikotin kullanmak sağlığınıza zarar verir.

Gelelim en çok merak edilen soruya Esigara zararlımıdır. Araştırmalar elektronik sigaranın diğer sigara çeşitlerine göre yüzde doksan beş daha az zararlı olduğunu gösterse de elektronik sigaralar da masum değildir çünkü içinde nikotin denilen zehir bulunmaktadır. Fakat normal sigara tercihine göre çok daha masumdur elektronik sigara ve sizi bütçe yönünden de yoracak kadar pahallı değildir. Elektronik sigaralar ve elektronik sigaralarda kullanılan likitler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Site adresi : http://elektroniksigarakullanmak.com