Boyun ağrısı neredeyse her insanın yataktan kalktığında yaşadığı bir sorundur bunda yanlış yatma şeklinin yanlış yastık seçiminin payı olabileceği gibi aynı zaman da boyun fıtığının da habercisi bir durum söz konusu olabilir. Boyun fıtığının öncelikle belirtmek gerekir ki her yaş ve her cinsiyette görülmesi oldukça doğaldır. Omuz ve kol ağrısı uyuşma ve karıncalanma kuvvetsizlik boyun fıtığının belirtileri arasında yer almaktadır. Boyun fıtığı ameliyatı bugün en çok kullanılan mikrocerrahhi tekniğiyle yapılmaktadır.

Bel fıtığı ülkemiz insanının en çok çektiği sıkıntılardan birisidir. Ağır kaldırma düzgün oturma şeklinden farklı oturma şekillerinde oturma pozisyonu alma gibi etkenler bel fıtığına neden olmaktadır. Bunun yanında her bel fıtığı mikrocerrahi bel fıtığı ameliyatı ile çözülmez bazı durumlarda ilaçla da tedavi mümkün olabilir.

Lazerle bel fıtığı tedavisi hastalık ağır geçirilmiyorsa olunabilen bir tekniktir. Sinirlere hafif düzeyde baskı uygulayan fıtık ameliyatları lazerle yapılabilir. Lazer işlemi otuz ila kırk beş dakika süren kısa bir işlemdir ve lokal anestezi kullanılır. Ve iğne yardımıyla sinirlerin arasında bulunan fıtığın içine girilerek lazer yardımıyla da yakılır ve hastanın omuruna fıtığın baskı yapmasının önüne geçilir. Son derece basit bir işlemdir. Hasta ise iki ila dört saat arası bir dinlenme sonrası da taburcu edilebilir.

Site adresi : http://www.drtamertekin.com