Tüm gün vücudumuzun tüm ağırlığına katlanan ayaklarımız bizim cefakâr ayaklarımız bakıma elbet ihtiyaç duymaktadır. Tüm taşıma görevini sağlayan ayaklarımızda oluşan çatlaklar, tırnak batmaları, nemsiz kalarak kuruma gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Bu olaylar ayaklarımıza ciddi anlamda zarar veriyor hele ki insanoğlunun en önemli eklemlerinden biri olan ayaklarımızla ilgili sağlık sorunuyla karşı karşıya kaldığımızda hayatımızda çok büyük aksaklıklar olabiliyor ve ciddi bir sağlık sorununa yol açabiliyor. Bu olaylar ayaklarımızın hem kötü görünmesine hem de ciddi derecede hasar vermesine neden oluyor.

Tabi ki ayaklarımız sadece tüm yükümüzü taşıyarak sağlık sorunlarına neden olmuyor bu sadece nedenlerden birisi. Örnek olarak bir diğer sağlık sorununa yol açabilecek durumlar ise şöyledir.

Yetersiz ayak bakımı, nasırlar, yanlış ayakkabı tercihi yaparak ayakkabıların ayaklarımıza vurması, mantar gibi nedenlerle de oluşan ayakta sağlık problemi. Medikal bakımlar ile eski canlılığına ve sağlığına kavuşabiliyor.

Medikal ayak bakımı bildiğiniz üzere manikür, pedikür gibi uygulamalarla yapılan bakımlar değildir. Medikal ayak bakımı tıbbi cihazlarla ve özel freze uçlarla yapılan uygulamalar sayesinde bakımları yapılıyor. Bu bakım uygulamasında kişiye rahatsızlık verilmiyor ağrısız, steril ve hijyenik şekilde yapılıyor. Böylece sinir sistemlerinizin sağlığı korunabiliyor.

Medikal ayak bakımı uygulamasında kişilerin sorunları tespit edilir ve kişinin durumuna göre gerekli bakımlar yapılır. Örnek olarak özellikle problemli olan ayaklardaki nasırlar ve sertleşme problemlerinin giderilmesi, kalınlaşmış mantarlı tırnakların bakımı, batık tırnaklara tel sistem uygulanması, diyabetli ayak bakımı gibi çözümler sunulabiliyor.

Ayaklarda yaşanan sorunlar özellikle düztaban veya yüksek kavis gibi ayaklarda basma problemi olan, diyabetli, uzun süreli kapalı ayakkabı giymek durumunda kalan kişilerde daha sık görülüyor.

Medikal ayak bakımında uygulanan bakımlar şöyle sıralanmaktadır; Modern el ve ayak sağlığı bakımı, Diyabetik hastaların el ve ayak bakımları, lastik uyulama ile batık tırnak tedavisi, nasırların giderilmesi ve bakımı, deforme olmuş tırnak bakımı, siğil bakımı, keratinizasyon bakımı, çatlak topuk bakımı, terleyen ayaklar ve ayak kokuları için özel bakımlar

Yapılan bu işlemler her yerde yapılabilecek işlemler değildir. Çok az yerde profesyonellikle uygulanmaktadır. Essi Güzellik Merkezlerinde yapılan profesyonel bu işlemler güvenle ve kaliteyle yaptırabilirsiniz anlamına geliyor. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için Essi Güzellik Merkezini seçin!.

Ayak bakımını gerek sağlığınız açısında gerekse rahatlamak için yaptırın ancak unutmamak gerekir ki ayak bakımı profesyonel bir iştir. Size tavsiyemiz kesinlikle Essi Güzellik merkezleridir. Önce sağlık, önce güzellik sloganı ile sizlere harika bir hizmet sunmaktadır.

Site adresi : http://www.essiguzellik.com/tr/icerik/97/ayak-bakimi