Bjk basketbol hakkında tutkulu ve bu nedenle bu makaleyi okumayı seçtiniz. Peki, oyununuzu geliştirmeniz için sizi görecek yararlı ipuçlarına hazır mısınız? Eğer öyleyse, o zaman başlama zamanı geldi ve kendinizi mahkemede size yardımcı olacak yeni ve yeni bilgiler için hazırlayın.

Her seferinde doğru bir şekilde dalmaya dikkat edin. Avucunuzu kullanmak yerine parmak uçlarınızı kullanarak devirmek isteyeceksiniz. Bu şekilde top sürme top kontrolünüzü çarpıcı biçimde arttırır. Hemen önüne değil, vücudun kenarında dolaşmaya ve sıçramayı bel seviyesine veya altına tutmaya özen gösterin. Yukarı bak, aşağı değil.

Basketbola gelince öğrenmeniz gereken ilk şeylerden biri de topu korumaktır. Bunun için gerekli becerilerin geliştirilmesine yardımcı olmak için, arkadaşlarınızdan basketbolda samimi bir oyun isteyin. Sana topu nasıl koruyacağını öğreten yetenekli bazı oyuncuları çağır.

Basketbolda daha iyi bir takım olmak için gözleriniz kapalıyken pratik yapın. Bu, oyunun hareketini yakından takip ederken siz deplasman yapmanıza yardımcı olacaktır. Hareket halindeyken de uyguladığınızdan emin olun, böylece topa bakmak zorunda kalmadan atlama ve sahanın etrafında manevra yapabilirsiniz.

Her iki elinizin de üst üste atılmasını hedef edin. Açıkçası bjk haber öğrenirken en güçlü elinizle başlayacaksınız, ancak basketbol oynamak istiyorsanız, nasıl değiştireceğinizi öğrenmeniz gerekecek. Bu şekilde, açıyla ne olursa olsun vücudunuzu top ile rakibin arasında tutabilirsiniz.

Stamina iyi bir top oyunu oynamak için anahtardır. Basketbol oyunları mahkemede ileri ve geri dolaşarak doludur. Dayanıklılığınızı arttırarak oyunda daha uzun süre kalabilirsiniz. Dayanıklılığınızı arttırmanın bir yolu, her gün birkaç mil koşarak serinletilmiş bir egzersiz izlemektir.

Aşağıdaki tekniği öğrenerek hızınızı geliştirebilirsiniz. Beş dakika boyunca ılımlı bir hızda yürüyerek hız eğitiminize başlayın. Ardından, bir dakika kadar hızlı koşun. Bunu beş dakika boyunca bir jog ile izleyin. Sonra tekrar bir dakika boyunca koşun. Beş dakika yürüyerek soğutun.

Basketbol ayakkabılarının sonsuza kadar sürmediğini unutmayın. Mağazada sorular sorun veya iyi bir çifte ne kadar çok oyun veya ay sürebileceğini öğrenmek için araştırma yaparak değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Mahkemeye çıkarken ayakkabı kalitesinde güvende hissetmeniz gerekir.

Bir bjk haberleri basketbol sahasında pozisyonları öğrenin. Her pozisyonun hem suçu hem de savunmayı doldurması için farklı roller vardır. Muhafızlar, nokta muhafızları, forvet, güç ileri ve merkezleri var. Basketbolun keyfini çıkarmak istiyorsanız, en çok ilgilendiğiniz pozisyondan değil, tüm pozisyonların ihtiyaçlarını öğrenin.

Bir takım arkadaşı sizi topu geçtiğinde, en iyi sonucu almasını sağlayın. Açık bir atışınız varsa, devam edin ve ateş edin. Açık bir atışınız yoksa ya da açabileceğinizi düşünüyorsanız, doğru olanı yapın ve onu başka bir takım arkadaşına geçirin. Yapmadıkları vuruşlara sahip olabilirler.

Top sürerken deima başınızı kaldırın. Eğer topa bakıyorsanız, açık bir takım arkadaşını göremezsiniz. Top sürme sırasında topa bakıyorsanız, karşı takımın ne tür savunma çeşitleri oynadığını göremezsiniz.

Kaslarınız düzenli bir oyun sırasında top sürme hızına alışmaya yardımcı olmak için 10-5 matkap yapın. 5 saniye boyunca yumuşak bir sürükleyin, daha sonra 10'a kuvvetle dalma yapın. Bu, her elinizde birkaç kez matkap yapın. Bu şekilde, kollarınızdaki kaslar ihtiyaç duyduğunuz kadar hızlı bir şekilde değişmeye hazırlanacaktır.

Basketbol, ​​ülkedeki en popüler spor dallarından biridir ve spor tutkusu mahkemeye çıkacaktır. Oyununuzu bir çentik alarak çalışırken öğrendiğiniz yararlı tavsiyeleri hatırlayın. Bazı uygulamalar ve gelişme arzusu ile, iyi bir basketbolcu olacaksın.