Doğru beslenme herkes için mutlak bir gerekliliktir, fakat özellikle sporcular için. Egzersiz yapmadan önce vücudunuzu doğru beslemediğiniz sürece, o egzersiz programından asla tam sonuçlar alamazsınız. Tüm sporcuların uyması gereken bazı önemli beslenme kuralları vardır. Bu makalede, bu yönergeleri sizin için daha kolay hale getirmeye yardımcı olabilecek birkaç pleksi ipucu üzerinde duracağız.

Oprah Winfrey, Oprah'ın Mutfağı adlı kitabında "temiz yeme" ifadesini kullandı. Temiz yemek yemeğe yaklaşımın iyi bir yolu olarak düşünmek faydalı olacaktır. Basit müstahzarlar, daha hafif salata sosları, daha az yağ ve katı yağlar (yine de lezzet için!) Ve mümkün olduğunca taze tutmak - tüm bu fikirler temiz yeme yoluna katkıda bulunuyor. Oprah kızarmış tavuğunu severdi - ve kitabında pişirmenin temiz bir yolunu sunar. Sonuçta, süslü ve ağır ile basit ve taze arasında seçim yapabiliyorsanız, en sonuncusu ile birlikte gidin ve ölüyorsanız, yediğiniz gıdaya bakılmaksızın sana teşekkür et.

Çoğu insan bedenlerine iyi çalışabilmesi için gerekli vitaminleri her gün vermez. Doğru gıdaları her gün yemeniz güç olabilir ve vitamin takviyeleri birçok insanın eksikliği olan besin öğelerinin büyük bir kaynağıdır. Her gün hap almayı sevmiyorsanız, vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş suyu içmeye çalışın.

D vitamini, sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır. Vücuttaki pleksiglas kalsiyum ve fosfor seviyelerini koruyarak kemik ve diş oluşumuna yardımcı olur. D vitamini ayrıca immün fonksiyon ve hücre çoğalmasında da yardımcı olur. Kanser riskini azaltmak D vitamininin bir başka yararıdır.

Vücudunuzun çalışması için gereken enerjiye sahip olması için her gün kahvaltı yemelisiniz. Çalışmalar, sabahları iyi bir kahvaltı ile başlasaları halinde, insanlar daha iyi hissetmekte ve gün içinde daha az yemek yediğini gösteriyor. Oldukça işlenmiş gıdalardan kaçının. Kahvaltınızın kendinizi tatmin edecek bir protein içerdiğinden emin olun.

Bir çocuğun beslenmesi düşünüldüğünde, yemeleri beklenirken yemeleri için standart bir programa uyduğunuzdan emin olun. Bir çocuk gün boyunca atıştırmalar yaparsa, tam bir yemek yemeye yetecek kadar aç olmayacakları ve aperatif yiyeceklerinde bulunmayan besin maddelerini atlayabilecekleri olasıdır.

Çocuğunuzun beslenmesini göz önünde bulundururken, tüm süreç boyunca onları tutmak önemlidir. Bu, hissedeceği önem hissi nedeniyle çocuğu heyecanlandıracaktır. Onları sizinle birlikte mağazaya getirin ve sevdikleri gıdaları seçmenize yardım etmelerini sağlayın ve bunlar sağlıklıdır. Çocuğun istediği her şeyi satın almayı kabul etmediğinizden emin olun. Evdeyken, yemek hazırlamada size yardım etmelerini sağlayın.

Yemeklerinizde kullanmak için donmuş sebzeleri alın. Taze sebzeler harika olsa da hızlı bir şekilde yağmalayabilir ve bazılarının yetişemeyen mevsimleri çok kısadır. Dondurulmuş sebzeler toplama ve dondurma işleminden hemen sonra işlenir, besleyici değerlerini korurlar. Dondurulmuş sebzeler zaten yıkanmış ve kesilmiş olduğundan bunları yemek tariflerine kolayca ekleyebilirsiniz.

Wheatgrass shoots may not be rated

Beslenme bilincinde olan insanlar, diyetlerinde hidrojenlenmiş yağları azaltmak veya yok etmek için çaba gösterdiler. Çalışmalar, en çok margarin, fıstık ezmesi ve unlu mamullerde bulunan hidrojene yağların tehlikelerini gösterdi. Hidrojenasyon ürünlerin raf ömrünü uzatır, ancak vücut sistemlerimizi "sakızlar".

Süt ürünleri bize kalsiyum ve protein verir. Ancak bazı insanlar inek sütünü sindirilemez bulurlar. Onlara göre alternatifler var: laktik süt, keçi sütü ve soya ya da pirinç sütü. " Ayran, ekşi krema ve yoğurt gibi kültürlü süt ürünleri özellikle besin maddelerinde yüksektir ve sütten daha sindirilebilir.

Bu yazıda sporcuların beslenme açısından sağlıklı bir diyet sürdürmelerini kolaylaştıran bazı ipuçlarını tartışmıştık. Doğru beslenme herhangi bir spor programının önemli bir parçasıdır ve bunun olmadan, umduğunuz sonuçları asla göremezsiniz. Bu ipuçlarını aklınızda tutun ve fitness rutininizden en iyi sonucu elde etmek için onları takip edin.


Pleksi Marketim | Pleksimarketim.com - Pleksi ürünleri ve pleksi işleme atölyesi. Pleksi'glas ve pleksi toptan ve parekende satışı