Dinin şeriat kısmının yanında tarikat kısmı da vardır. Öncelikle uygulanması gereken şeraitin ardından insanın iç aydınlanmasını sağlaması için tasavvuf yolu üzerinde yürümesi ve derinleşmesi gerekir. Mümin ancak kamil insana denir çünkü. ilahi aşk arayışı içerisinde olan her insanın geçmesi gereken bir yoldur bu. Ancak bu yolu tamamlayan insan gerçekten Rabbi’ne kavuşabilir. Bu yolun kolaylığı ve zevklerinin yanında zorlukları ve çileleri de vardır.

Tasavvuf konusunda pek sağlam bilgilerin olmadığı internet dünyasında artık sapasağlam bir destekçiniz var. Sayfamız sürekli güncellenen içeriği ile size tasavvufun ne olduğunu tam anlamıyla anlatmak için hazır durumda. Aklınıza takılan soruları bulabileceğiniz; tasavvuf ve tarikat konularında doğru bilinen yanlışları ayırt ederek kendinizi olgunlaşma yolunda bir adım öteye taşıyabileceğiniz bu sayfaya sizleri de bekliyoruz.

Mevlana ve Şems’den tutun, Ebubekir-i Sıddık’a kadar tasavvuf yolunun incelikleri, bu yolun yolcularının hikayeleri, karşılaşabileceğiniz zorluklar ve hepsinden önemlisi bu yolun hakikatlerini bu sayfada bulabileceksiniz. Bu yolun büyüklerinden pek çok ders öğrenecek, gerçeklerin ışığında derin bilgi ve zevke tanık olacaksınız. Tasavvuf konusunda pek de sıcakkanlı olmasanız bile bu sayfa size doğruları açıklayacak ve tasavvufun aslında ne olmadığını anlayacaksınız. Siz de hemen sayfamıza uğrayarak tasavvuf yolu ve yöntemleri ile alakalı aklınıza takılan tüm sorulara cevaplar bulabilir, tasavvufu daha doğru tanımaya yönelik bir adım atarak içsel huzuru yakalayabilirsiniz.

Site adresi : http://www.ilahiask.net