Bu satış ağı Dünyayı saran bir iletişim satış ağı olmuş durundadır. İnsanlar birbiri ile iletişimi internet ile sağlamaktadırlar. Artık gazetesini bile internetten satın alan yada internetten okuyan insanlar mevcuttur. Günümüzde İnternetten alışveriş yapanlar yadsınamaz derecede çoktur.

İhtiyaçlarını evden çıkmadan internetten sipariş ile evine getirttiren kişiler hızla çoğalmaktadır. Market alışverişinizi internetten sağlanacaksınız ve evinize kadar sipariş verdiğiniz yiyecekleriniz gelecek denilse 10 yıl önce sanırım buna kimse inanmazdı. Ama bu günümüzde mümkün, büyük marketler bu uygulamayı yapıyor. Giyim sanal satış ise aldı başını gidiyor. Bir üretici iseniz size malınızı satmada sanal mağazalar yardımcı olur yani ürününüzü pazarlayacağınız mağazalar, kendiniz yaparsanız da müşteriler bulursunuz. Ya da üretici değilsiniz ama tesettür giyim üreten tanıdıklarınız var ve aracı olarak pazarlama yapmak ve para kazanmak istiyorsunuz sanal satış tam size göre.

Eğer bir dükkanınız hali hazırda var ama daha çok müşteriye ulaşmak istiyorsunuz işte bu aşamada internet işinizin gelişmesine de katkı koyuyor. Tesettür elbise, tesettür abiye, tesettür tunik gibi bir çok üretilmiş tasarlanmış müşterisini bekleyen ürünlere müşteri buluyorsunuz. Şehrinizin ötesindeki müşterilere ulaşabilir duruma geliyorsunuz.