LED’ler, tabela sisteminde kullanılan kaliteyi belirleyen ve en önemli elektronik devre elemanıdır. Türkiye’nin LED ihtiyacı ise Çin tarafından karşılanmaktadır. Kalitesi fiyatına göre belirlenmektedir.
Kalitesiz malzeme kullanımında LED tabela veya kayan yazının yüzeyinde kısa sürede bozulmalar gerçekleşir. Bozulan yerlerde ise ışığı azalan LED’ler meydana gelmektedir. LED tabela sistemlerinde en çok önem verilmesi gereken şey ise LED’in kalitesidir.
LED tabela sistemlerinde elektronik malzemelerin üzerine dizilmiş olduğu PCB kartları bulunmaktadır. Bunlara elektronik baskı devre de denilmektedir. Baskı devre sistemlerinde de tıpkı LED’ler gibi kaliteli olan da fiyat yüksektir. Seçeceğiniz kart genleşmesi en az olan kart olmalıdır ki kart nem ve hava değişimi nedeniyle eğilip bükülmesin.
LED tabela sistemlerinde farklı microcontroller kullanılmaktadır. İşlemcinin ise kullanıldığı yerde çalışabilecek teknik özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu seçimi sistem tasarımını ve programını yazan kişi belirlemektedir.
Neden Led Tabela?
Standart tabela sistemlerine göre LED tabela çok daha etkilidir. LED tabela iş potansiyelinizi arttırmanın yanında, standart tabela sistemlerine göre de çok daha küçüktür. Buna bağlı olarak da tabi ki vergileri de diğer standart tabelalara göre çok daha azdır. LED tabela sayesinde ürünler doğrudan müşteriye tanıtılır ve yapacağınız farklı efekt ve yazılarla müşterinin dikkatini daha çok çekebilirsiniz. LED tabela sistemlerinin elektrik güç tüketimi ise oldukça azdır. Yani LED tabela kullandığınızda yüklü bir fatura ödemeniz söz konusu değildir. Wallwasher’lar sayesinde etkileyici bir görüntü kazandırarak tabelanızı daha dikkat çekici hale getirmekse tamamen sizin elinizdedir.