Work and Trawel pek çok üniversite öğrencisinin hayalini kurduğu bir çalışma, seyahat etme ve İngilizce bilgisini geliştirme programlarından bir tanesidir. Her yıl binlerce öğrenci Work and Travel imkanı sağlayan firmalar ile anlaşma yaparak özellikle yaz dönemlerinde Amerika Birleşik Devletlerine giderek orada birkaç ay çalışmaktadır. Amerika’da bulunduğu süreç içerisinde çalışan öğrenciler hem İngilizce pratik yapma imkanı bulmakta, hem de para kazanmaktadırlar.
Ayrıca yeni bir sosyal çevre edinen bireyler Amerika’da bir dönem yaşamanın ve orada bulunmanın tecrübesini de kazanmış oluyorlar. Bu programdan yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak üniversite öğrencisi olmaları gerekmektedir. Sonrasında yeterli seviyede İngilizce diline hakim olmakta bir diğer şartlar arasında yer almaktadır. Bu iki temel şartı barındıran kişiler, orada çalışma ve kalacak yer ayarlayan firmalar ile anlaşma yapmaları gerekmektedir. Belirli bir ücret karşılığında ayarlanan bu program kişiye pek çok deneyimi

Work and Travel programına katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka Intermediate düzeyde ingilizce ye sahip olmaları, girişken olmaları ve başarılı öğrenciler olmaları gerekmektedir.

Amerika’nın farklı eyaletlerini de bu program sayesinde görme şansı elde eden öğrenciler, hem gezip hem çalışarak para kazanıp üstelik yabancı dillerini ilerleterek programı tamamlamakta ve süre bitiminde geri dönmektedirler.
Work and Travel programı hakkında daha kapsamlı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz. Work and Travel – Work and Travel Turkey