Bu, tatilin genellikle eğlenceli ve rahatlatıcı bir karşılaşma olduğu iyi bilinen bir basit gerçektir. Yine de, tatilinizin kalibresini daha da güzelleştirecek sopa önerileriniz var. Sonradan yazma, size bu önerilerden bazılarının ne olduğunu gösterecektir. Takip eden bazı bilgiler sizi şaşırtabilir bile.

Dünyayı dolaşırken, genellikle değerli eşyalarınızı tek bir yerde tutmayın. Pasaportunuzdan bağımsız olarak, diğer kişiden bilgi, para ve gezici soruşturmalarını tanımlayın. Ne yazık ki, turistler bu ürünleri her zaman birlikte tutma eğilimindedirler ve bir torbayı yanlış yerleştirdikleri veya hırsızlık hastası olduklarında, önemli belgelerinden her birini dökerler.

Sevgili paketlenmiş bir köpeğin bir fotoğraf günlüğünü tutun Küçük bir fotoğrafını çekerseniz, çocuklarla birlikte seyahat ederken, küçük anıların yanı sıra harika bir hatıra eşyası ve ayrıca tüm yolculuk boyunca eğlenceli şeyler yaparak dolu yaban hayatı yaşarsınız. Evde, tatilinizi hatırlamak için fotoğrafların hepsini bir fotoğraf macera rehberi haline getirebilirsiniz.

İleri planlıyorsanız, köpek sıcaklığı ve güler yüzlü seyahat oldukça sevindirici olabilir. Evcil hayvanınızın uzun süren araç sürüşlerine maruz kalmadan önce düzgün bir şekilde seyahat edip etmediğini bildiğinizden emin olun. İnternet, eğlenceli evcil hayvanlarınızla birlikte keyifli ve ucuz tatil yapacak köpekleri keşfetmenize yardımcı olabilir. Tüylü dostum ikametinden ayrılmak için günler bitti.

Sıvıları plastik malzeme bagajına koyduğunuzdan emin olun. Seyahat bagajlarınıza sıvıları ambalajlamak felaket yaratabilir. Hiç kimse bavullarını açıp dökülen şampuan, saç kremi ve gargara ile doldurmak istiyor. Bu türden bir felâketi tamamen önlemek için, tüm içeceği ziplock bagajına koymayı unutmayın. Bagajları doğru şekilde kapattığınızdan emin olun.

Genellikle, sizin için erişilebilir bir barf seyahat çantası olması konusunda olumlu şeyler yapmak istersiniz. Erkekler ve kadınlar mide bulantısı haline gelebilir ve havayolu şirketinizdeki paranın düşürülmesine tepki verebilirler. Hastalanmadığınız zamanlarda bile, yanında oturan kişinin türbülansa tepki göstereceğini asla kimse bilmez.

Havalandırma yaparken, özellikle havadan içeri girerken bol miktarda sıvı aldığınızdan emin olun. İşgal altında, stresli seyahat günlerinde, pek çok kişi yeterince sulanamaz; nihayetinde venturing sırasında hissettiğiniz kaygıdan kaynaklanan mide bulantısı veya kusma hissi yaratır. Her zaman bir şişe suya erişin.

Bir seyir gezisi ile yaşam alanınıza rezervasyon yaparken, sürekli olarak bir güverte için harcama yapın. Kişisel kişisel balkonu elde etmek, bir tatil yolculuğunun en iyi alanlarından biri olabilir. Muhteşem mekanlara sahip olursunuz, gevşemek için harika sakin bir yere sahip olacaksınız, bu yüzden başkalarının çevresinde olmaktan endişelenmeniz gerekmeyecek.

Siz bir uçak yolculuğunu tercih etitğinizde Thy uçak bileti veya Onur air uçak bileti en güvenlisi olacaktır. Alternatif seçenekleri değerlendirmek isterseniz Sunexpress uçak bileti aramasıda yaparak uçuşunuzu temin edebilirsiniz.

Kendi seyahat ihtiyaçlarınızı ve konfor yardımlarınızı sağlayın. Size özel yastıklar, battaniyeler ve kulaklıklar gibi şeyleri sunmak için tatil yaptığınız havayolu şirketini hesaba katmayın. Havayolunuzun uçuşunda olabildiğince rahat olabileceğinizi ve muhtemelen üzgünlüğünüzün kesileceğini bilecek kişisel bilgilerinizi verin.

Otomatik yolculuk yaparken daha az harcama yapmak için çok sayıda yaklaşım var. Başlangıçta, aracınızı mümkün olduğunca hafifçe yükleyin, bu, benzin fiyatından tasarruf etmenize yardımcı olur. Biraz büyük bir grup için bir araba kiralarsanız, 1 SUV kiralayın, benzin fiyatından ve iki otomobil kiralamaktan tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca, tekerlek gerginliğinizin yeterli olduğunu garanti edin, zira bu da gazın azaltılmasına yardımcı olacaktır. Daha önce, jeneratörü etkili bir şekilde çalıştıracağı ve yakıt tasarrufu için ilave bir strateji olduğu için, araçlarınızın cruise yönetimi işlevini kullanın.

Otelinizdeki ürünleri boşaltıp dışarıya bir adım geri atın. Acil duruma hazırlanmak için odanızın yanı sıra acil durum çıkışları arasındaki kapı sayısı da önemlidir. Güvenli bir şekilde dışarı çıkabilmek için ve bunu göremiyorsanız, o numarayı isteyeceksiniz. Ayrıca, bir el feneri uygulamasına sahip olmak da isteyebilirsiniz.

Her zaman kontrol etmeyi düşündüğünüz seyahat yerleri ve zâviye eleştirilerine bakın. Bir yerin eleştiri sayısı ne kadar fazlaysa, gerçek oylamaya ne kadar büyük gelirse, o yerde bulunmak kesinlikle sizin yeriniz olup olmadığını anlamak kolaydır. Değerlendirme fotoğraflara sahip olduğunda çok daha iyi. Görüntüler kelimelerin üzerine yazdırabilir, genellikle.

Yurtdışı seyahat etmeye hazırlanırken, pasaportunuz ne zaman bitecek dersinizi inceleyin. Gezegendeki farklı bölgeler pasaportlarla ilgili farklı politikalara sahiptir. Belirli bir süre boyunca pasaportunuzun sona ermesi durumunda dünyanın belirli ülkelerinde oturum açamayabilirsiniz. Süresi geçmiş pasaportların sınırı, bazı ülkelerde 12 aya çıkabilecek yaklaşık 6 aylık bir süre içerebilir.

Görebildiğiniz gibi, ister tatil isterse tatil amaçlı olup olmadığınızdan bağımsız olarak, seyahat ederken güvence vermek için dikkate alınması gereken birçok nokta vardır. Zararsız kalmanız gereken hiçbir şeyi ihmal etmediğinizden emin olabilmeniz için bu bilgilendirici makaleyi bir liste halinde sakladığınızdan emin olun.