Öznur Uslu Kimdir? Öznur Uslu Hakkında Detaylı Bilgi

Öznur Uslu İ.T.Ü. Mimarlık bölümünden mezun oldu. Üniversite senelerinde felsefe ve toplum konularına çok meraklıydı. Mezun olduktan sonra İstanbulda elit mimarlık bürolarında çalıştı, üniversite senelerinde felsefe ,tinsel konularına olan merakı onu yavaşça şahsi gelişim ve spiritüalizm konularına yaklaştırdı. Mimarlık mesleğini bırakarak kendini araştırma yapmaya ,bol bol okumaya yönlendirdi.Entellektüel bilgi birikiminin kesinlikle somatik uygulamalarla da desteklenmesi gerektiğini vakit içinde anladı.Bu uygulamaların en başında talebe olarak katıldığı yoga ve meditasyon çok alakasını çekti .Yoga ile tanışması 2002 seneninde etiler owo merkezi ile oldu .Yogayı çok sevdi yoganın insanı çok derinlere eriştiren tabiatına hayran kaldı ve daimi uyguladı .Bu arada dolunay meditasyon , çakra meditasyon gibi çalışmaların yanısıra ve bilinçaltı dönüşüm workshopları ve kuantum seminerlerine katıldı.

Yoga ve çakra uygulamaların ve bilinçaltı terapi tekniklerinin şuuru yükselterek farkındalığı geliştirdiğini ,yeni duygu ve düşünce modelleri yaratmaya taban oluşturduğunu böylelikle kişinin aşamadığı pek çok meselenin ağır ağır üstesinden gelebildiğini gördü .

Yıllarca kendi üzerindeki uygulamalarından sonra eğitmen olmaya karar verdi . 2011 seneninde Yoga ve Meditasyon eğitmeni eğitmeni oldu . Yoga eğitmeni olduktan sonra açtığı yoga merkezinde yoga eğitmeni olarak çok yoğun saatler çalıştı. Her düzey ve her kişiye uygun grup ve özel dersler verdi.Ayrı olarak gebelerle ve çocuklarla da çalıştı Stres idareninde işe yarayan gevşeme teknikleri ve telkinleri içeren uygulamalar yaptı. Francise sözleşmesi yaptığı yoga markası ile anlaşmasını sonlandırarak kendi markasını oluşturdu kendi yoga merkezini açtı.Kendi kurduğu yoga stüdyosunun beş sene süresince hem eğitmenliğini hem işletmeciliğini yaptı.Stüdyoda kendi ve diğer eğitmenlerin verdiği yoga , soluk ,meditasyon, pilates özel ve grup dersleri yoğun olarak devam etti ,ayrı olarak aile dizimi ,dans terapi ,sanat terapi ,perhiz mental zayıflama gibi alanlarda workshoplar örgütledi.

http://www.oznuruslu.com/hakkinda/