Şarkılar her insanın zihninde yer eden mihenk taşları gibidir. Her şarkının bir anı bir hatırası olabilir. Eski dönem şarkılarından günümüze kadar uzanan müzik tutkusu pek çok kişi için vazgeçilmez bir hobi. Şarkıların en önemli parçası sözleridir. Şarkı sözleri bir parçayı unutulmaz yapabilir. Kullanılan kafiyeler, kelime oyunları vb. teknikler şarkıların dillere pelesenk olmasında önemli rol oynar.
Radyo ve televizyonlarda yer alan sanatçılar, şarkıcılar oluşturdukları eserleri ile kendilerine ait birer hayran kitlesine sahip oldular. Özellikle müzikal anlamda profesyonel işler ortaya koyabilen şarkıcıların hayran kitleleri bir hayli fazla. Tabi ki genç yeteneklerde mevcut, üstlendikleri şarkıları en iyi şekilde kamuoyu ile paylaşıyorlar kimisi çok beğeniliyor kimisi ise az. Ancak ortak nokta müzikte buluşmak oluyor.Şarkı sözleri[ ile ilgili pek çok şey söylenebilir. Bir şarkının sözleri yazarının hissiyatını içerisinde taşır. Pek çok duygu şarkı sözleri ile dinleyicilere verilebilir. Anlatılmak istenenler, duygular ve öğütler şarkılar aracılığı ile dinleyicilere aktarılır. Şarkı sözleri yazabilmek ve dinleyicilere bunu beğendirebilmek de başlı başına bir maharettir.

Bir müzik tutkunu olarak takip ettiğim sarkisozmuzik şarkı sözleri blogunda pek çok şarkıya, video klibe ve şarkı sözlerine yer verilmektedir. Benim gibi şarkıları dinlemeyi ve şarkıları anlamayı sevenlerin takip edebileceği şarkılar ve şarkı sözleri üzerine oluşturulmuş kullanıcı dostu bir platform.