ANKARA TERAS KAPAMA

Hayatın akışı önceliklerimizi unutmamıza sebebiyet verir geç kalınmış adımlar bizleri her zaman zor duruma düşürmüştür

Bina ve yapılarda çatının dışında kalan açık olan bölümler çatının sahip olduğu soğuk, sıcak ve sızdırmazlıkla ilgili malzemelere sahip değildir. Bu bölüm müteahhit tarafından daire sahiplerine bırakılmaktadır. Dairenin iç bölümü istenildiği gibi şık ve güzel tasarımlarla yapılmaktadır, dairenin üstünde bulunan teras çatı bölümleri zamanın ve hayatın akışından dolayı unutulup teras kapatma işlemi yapılmıyor. Çatıda bulunan özel yalıtım malzemeleri terasın zemininde olmadığı için özenle yapılan salon, mutfak ve oda akıtmaya başlıyor.

Bizler yılların deneyimi teknik imkânlar, malzemenin gelişimi ile sağlam ve şık tasarımları ile demir karkas üzerine isteğe bağlı olarak ahşap veya PVC yine isteğe bağlı olarak çatı bölümünü şıngıl veya panelle teras kapatma işlemlerini profesyonel iletişim mimari proje işini seven ve özenen bir ekiple müşteri odaklı çalışan bir aile şirketiyiz. Siz zamana burkamayın terasınız akıtmadan müdahale edin.

TERAS YAPTIRMAK

Genellikle bizim insanlarımız terasın üzerini profesyonel bir firma ile kapatmayı düşünmez Öncelikle düşüncesi kendi çabaları ile amatörce terası kapatmaya çalışır taki eğrelti yapı işini görmeyeceğini anlayana kadardır.

Aslında teras kapatmak kolay gibi gözükse de kolay bir iş değildir. Teras kapama ustalık ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu devirde insanlara güvenmek ve iş yaptırmak çok zor, bu bakımdan güvenilir ve tecrübeli firma bulabilmek için bazı araştırmalar yapılması gerekir. Öncelikle firmanın referansları kontrol edilmeli ve tecrübelerine bakılmalı daha sonra yaptığı iş ve iş sahiplerinin varsa yorumlarını görmek size avantaj sağlayacaktır. Çünkü yapılacak yerin maliyetleri yüksek olup geri dönüşü olmaya bilir. Bu bakımdan doğru adresi bulmak önemlidir. Teras kapandıktan sonra çatı bölümü bitmiş direkler açıkta olduğu için hemen insanın aklına şu fikri verir kenarları da kapatsak çok güzel bir salonumuz olur diye Düşünceler başlar ve bu iki türlü kapatılabilir PVC yâda cam balkon tarzı malzemelerle PVC ile kapatmak iskân problemi olanlar için uygun değildir. Cam la kapatmak isteyenler ise bir sorun teşkil etmemektedir. Ve avantajı vardır yazın sıcaklarında camı katlanır biçime getirmek terasın havadar olması için yeterlidir. Yazın serin kışın sıcak bir terasınız olması çok güzel olmakla beraber bir oda veya salon eklemiş olursunuz. Teras yaptırmak için güvenilir bir firma bulmanız yeterlidir.

Teras Kapatma

Terasınızda sorunlar mı yaşıyorsunuz?

Yada terasınızda bir değişiklik mi istiyorsunuz?

Gönenç yapı teras kaplama isteklerinize profesyonel çözümler üretiyor. Terslarınızda akıntı ve dayanıklılık gücü; genelde teraslar ile çatı bölümü aynı olduğunda sabit bir ölçü bulunmaz ve bundan dolayı aynı model yapılamadığı için azalır.

Firmamız bu sorunlara mimar destekli çözümler sunuyor!

Çünkü terasa yapılacak işlemi terasın kaldırması lazım. Bunu mimarımızın ayarlayıp yağmura dayanıklılığını, yağmurun akış hızını , terasın yıpranmasını azaltacak yöntemlerle, daha ferah olmasını sağlarken bunun yanında sizin isteklerinize uygun bir teras tasarlamaya çalışılır. Terasınıza yapılacak yapıyla terasınız tam bir uyum içinde durması hedeflenir.Daha sonra malzeme tesbiti yapılarak yerine uygun bir şekilde yerinde imal edilir.Göz önünde bulundurduğumuz bir diğer hususta çatı eğiminin %30 un altına düşmemesidir.

Eğer şıngıllı bir çatınız varsa; şıngılın altına en az iki milimetre kalınlığında mebran yahut su yalıtım malzemesi konulmalıdır. Altına kullanılacak O.S.B et kalınlığı ise minimum onbir milimetre kalınlığında olmalıdır.

Terasa neden en uygun çatı kaplama işi yapılmalıdır?

Çünkü çatının terasla olan sınır yüksekliği eğer iki metrenin altındaysa terasınızın modeli değişkenlik gösterir. Bu yüzden ters kaplama işinde ölçüler, çatının şekli, eğim önemli olduğu gibi talep sahibinin talebine uymakta önemli bir yer izafe etmektedir.

Standart bir terasın yüksekliğiyle aynı olur. Terasın ölçüsü genişledikçe tavan baskısı artar. Bu baskıyı azaltmanın yolu içerden ters havuz yaparak rahat bir ortam sağlamaktır.Teras yalıtımı yapılırken çatının akıntısı yağmurun hızı tespit edilerek kaburga yüksekliği ayarlanır. Eğer kaburga yüksekliği ayarlanmaz ise yağmur suyu tahrip eder. Terasınızın akmasına neden olur. Aynı zamanda oluklar sökülüp yeniden takılmalıdır. Çünkü çatı ve teras çatısı arasında kalan oluk yerlerinde geniş değilse buraya galivenezli saç yardımıyla dere yapılır.Teras kaplama dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta ısı yalıtımının yapımıdır. Ters tavan lambri kısmına ısı yalıtım malzemesi olarak tercihen cam yünü serilir. Sıcaklığın ve soğuğun girmesini engellemek için.

Teras yalıtım yaparken tüm bu incelikleri göz önünde bulundurmak ve uzman bir ekiple yerinde yerine uygun teras yaptırmak isterseniz bize başvurabilirsiniz.

Size hizmet vermek en iyisini bulmak bizim işimiz.. ankara teras kapama