Çok eski zamanlardan beri malum bir kremdir. Arı sütü kreminin faydaları yıllardır bilinmektedir. Çok eski zamanlarda Mısırlı hanımlar cilt güzelliği için bu şifalı kremi kullanmışlardır. Çölün zor koşullarından ve fazla güneş ışığından ciltlerini korumak için bu kremden faydalanmışlardır. Aynı şekilde Çin tıbbında böbrekler için de kullanılırdı. Böbrekler zayıf olduğunda saç parlaklığını kaybeder, ciltte sarkmalar olur. Arı sütü vücut için böbrekler için bir tonik gibidir.

ARI SÜTÜ KREMİ FAYDALARI HEPIMIZI ŞAŞIRTIYOR!

Vücut için lüzumlu olan B vitamini, amino asitler, yağ asitleri, çinko gibi mineraller, enzimler içerir. Organik antibiyotik özelliği ve antibakteriyel özelliği vardır.

Kolesterol düşürücü, dengeleyici tesiri vardır.

Kuru ciltleri nemlendirici özelliği vardır.

Cildi besler, cilt için oldukça yararlıdır.

Anti ageing doğrusu yaşlanma karşıtı özelliği bulunmaktadır. Gençleşmeye yardım eder. Cilt kırışıklıklarının oluşmasını önler.

Bağışıklık sorunu iyileştirmesi sebebiyle yaraların, yara izlerinin ve vücuttaki kesiklerin hızlıca iyileşmesine etki eder. Vücuttaki yaraların iyileşmesini sağlar.

Arı sütü kremi ciltteki sivilceler, akneler, kara noktalar için de oldukca faydalı bir kremdir.

Kuruluk sebebiyle ciltte oluşan döküntülerin oluşmasını önler. Cildi nemlendirmesi sebebiyle ciltte kuruluk sebebiyle ortaya çıkan döküntüler olmaz.

Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıkları yok edici etkisi bulunması da arı sütü kreminin faydaları arasındadır.

Cildi zararlı olan UVB ışınlarına karşı korur.

Bakterilerle, alerji ile rahat mücadele etmeyi sağlar.

Ciltteki döküntüler, kızarıklık ve cilt tahrişlerine karşı da iyi gelir.

Böbreklere de yarar sağlar.

Güneş ışığının zararlı etkilerine karşı da koruma sağlar.

Menopoz esnasında hanımların hormonlarında dengesizlikler olur. Hormonal değişimler sebebiyle ciltte de farklılıklar meydana gelir. Cilt kuruluğu yaşanabilir, kuruma olabilir. Deri esnekliğini kaybeder, solgun görünür. Arı sütü kremi yardımıyla menopoz sırasında yaşanan bu durumlar önlenebilir.