Burçlar Nedir?
Burçlar insanın fıtratını ve ve hayat anatomisini anlatmaktadır. Her insanın bir burcu vardır. Burç, astronomik olarak gök kubbede yer alan 12 Takım Yıldızına verilen isimdir. Astronominin araştırdığı takım Yıldızlarıyla Batı Astrolojisinin hiçbir ilgisi yoktur. Batı astrolojisi Mevsimleri esas alarak çıkartılır. Bir insanın anne karnından çıkıp ilk nefesini aldığı zaman gökyüzü durumunu gösteren şemaya Yıldız Haritası adı verilir. Astroloji Göksel olan cisimlerin İnsanla arasındaki ilişkiyi inceler fakat bilim dalı olarak kabul edilmez. Gök bilim ilmi ise Gökyüzünde olan Takım Yıldızlarını, Yıldızları, Göksel gibi bütün cisimlerin inceleyen bilim dalıdır.
Takımyıldızları Hint Astrolojisinde kullanılır. Hint astrolojisi gerek karakter arşaştırması ve her zaman kullanılan dasa sistemiyle yapılan gelecek öngörülerinde başarılı yorumlarıyla ön plana çıkmaktadır. Batı Astrolojisiyle Vedik Astroloji arasında yaklaşık yirmiüç derece kayma vardır. Bu kaymaya (Ayanamsa) adı verilir. Takım Yıldızları aynı zamanda Astronomiyle alakalıdır.
Burçların Özellikleri?
Burçların gizemli özelliklerini öğrenmek ve burcunuzun özelliklerini bulmak istiyorsanız! | Astroloji Burçlar hakkında klişe yorumlardan sıkıldıysanız, sizleri astrolojinin bilmediğiniz tarafına davet ediyoruz! Çoğunlukla iyi yönlerinin bahsedildiği burç yorumlarına bu sefer başka bir gözle bakmaya ne dersiniz? Karşınızda burçların özelliklerini bulabileceğiniz guzeldir.com