Site Adresi: www.Turkcafe.nl
Açılış Tarihi: 8 Yıl
Kullandığı Yazılım: HTML
Tanıtım Yazısı:
Turkcafe özellikle yurt dışı girişlerin bulunduğu Türk serverları listesinde yer alan yıllanmış sohbet sitesidir. İrc ağına bağlı bulunarak web sohbetin en güzel yaşandığı sitelerden birisidir. Almanya ülkesinde yaşayan gurbetci Türklerin aynı sohbet ortamı içerisinde yer alınması hedef edilmiş, seviyeli sohbetlerin yaşandığı müzikli odalarında bulunduğu web tabanlı sohbet odaları.
Chat

Sadece Almanya değil Hollanda, Fransa gibi çeşitli birçok dünya ülkesinden sunucuya giriş yapılmakta olup insanların güzel ortam arayıp bulabileceği sakin ve güzel ortamların müzikli sohbetin yaşandığı güzel bir site. Tabi yarışma odaları içerisinde soru çözüp yarışma puanlarınızı toplayabilir güncel soruların bilinmesi gereken veya bilindik soruların cevaplarına erişebilir bilgi deneyiminizi test edebilirsiniz.
Sohbet
Canlı müzik yayını 7/24 yapılmakta olup belirli saatler içerisinde Dj ler sizler için özel istekler alıp şarkı çalmaktadır. Dileyenler sohbet arkadaşları veya radyo dinleyenler için şarkı isteklerinde bulunabilir sohbeti müzik tadı ile sürdürebilir. Özellikle Gurbet ülkelerinde yaşayıp yaşadığı ülkenin civarlarında bulunan insanları bulabilmek tanışabilmek isteyenler için, çok güzel bir ortam. Seviye hedef edilmiş olup, site görevlileri bu güzel ortamı daha da güzel olması için sunucu içerisinde bulunmaktadır.

Gurbetcilerin sohbet arayıp bulabileceği keyifli bir ortam.