Çeşitli isimlerle bilinirler. Bunlar; mikropigmentasyon, saç dövmesi, saç simülasyonu gibi. Bu uygulamanın mantığı saç derisine saç efekti vererek yoğun bir saç görüntüsü oluşturmaktır. Bu saç efekti saç derisine noktalar halinde boyanın nüfuz ettirilmesiyle yapılır. Bir nevi dövme mantığıdır. Kalıcı makyaj da denilebilir. Saç derisine %100 organik ve su bazlı boyalar noktalar halinde uygulanır. Uygulama başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 2 ila 3 yıl arasında sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Diğer detaylarıyla saç simülasyonu nedir?
Uygulamanın yapımı ne kadar sürer?
Uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişmekle beraber yaklaşık olarak 2 ila 3 saat arasında değişen bir uygulama saati vardır.
Uygulamadan hemen sonra duş alınabilir mi?
İlk 24 saat su ile temas etmemesi kalıcılık açısından önemlidir.
Boyaların kalıcılığı ne kadardır?
Uygulama sorunsuz bir şekilde yapıldıysa saç gölgeleme yaklaşık olarak 2 ila 3 yıl kullanılmaktadır. Bu tamamen boyanın kalitesine göre değişir.
Boyalar ve cihazlar sağlıklı mıdır?
Boyalar ve cihazlar tüm onaylardan geçmiş ekipmanlardır. Bütün dermatolojik testlerden geçmişlerdir. İnsan sağlığına hiçbir zararı bulunmaz. Yine de uygulamadan önce her hastada baştan bir alerji testi yapmak gerekir.
Uygulamanın fiyatları
Uygulama alanın büyüklüğü ve kullanılan boyaların kalitesine göre değişir. Bu nedenle saç simülasyonu fiyatları vermek doğru değildir. Çünkü uygulanacak alanın değişiklik gösterebileceği gibi boyanın kalitesi de değişiklik gösterebilir.