Saç gölgeleme işlemi hiçbir cerrahi işlem uygulanmadan 2- 3 saat içinde gerçekleşen ve dövme mantığıyla yapılan bir uygulamadır. Mikropigmentasyon, saç dövmesi ve saç simülasyonu gibi isimleri vardır. En çok bilinen ve kullanılan adı saç simülasyonudur. Peki, saç simülasyonu nedir?
saç simülasyonu nedir?
Saç derisine noktalar halinde uygulanarak saç efekti vermeyi amaçlayan uygulamadır. Kısa süre içinde uygulanıp oldukça doğal sonuçlar sağlanabilmektedir. Çok acılı bir uygulama değildir fakat acı eşiği düşük olan insanlar için acılı bir uygulama olabilir. bu nedenle uygulama sırasında acıyı en aza indirmek için lokal anestezi içeren kremler kullanılır. Bu kremler özel olarak bu uygulamalar için üretilir.
Boyalar dövme boyası mı?
Uygulamada kullanılan boyalar dövme boyası değildir. Çünkü dövme boyaları zamanla akma yapar. Bu uygulamada kullanılan boyaların akması pek hoş olmayacağından %100 doğal ve su bazlı boyalar kullanılır. Hem sağlıklı hem daha dayanaklı boyalardır.
Saç gölgeleme fiyatları
Uygulaması yapılan saç simülasyonu fiyatları uygulanan boyanın kalitesine ve uygulanan alanın genişliğine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle fiyat için mutlaka uygulamanın yapıldığı bir yere başvurun.
Uygulama ne kadar kalıcı?
Yapılan saç gölgeleme uygulaması kaliteli boyalar kullanıldığı takdirde 2 ila 3 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Kalıcılık boyanın kalitesine ve uygulamanın ne kadar düzenli kullanıldığına bağlıdır. Uygulama kalıcılığını yitirdikten sonra bu işlem tekrarlanabilir.