Yurtdışı İş İlanları
Yurtdışında çalışıp aylıklarını 4 katına çıkarmak isteyenler için yurtdışı işçi alımı son derece önem arz etmektedir. Her ne kadar yurtdışında çalışmak gurbette olmayı gerektirse de birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Bu kapsamda en başta inşaat sektörü olmak üzere birbirinden farklı birçok sektörde yerli veya yabancı firmalar iş ilanları vermektedirler.

Vasıflı Vasıfsız İşçiler
Eleman arayan inşaat firmaları düz işçileri de bünyesine kattığı gibi ustalar da aramaktadırlar. Bu kapsamda en çok Türk firmaları yurtdışında süren yatırımlarını aksatmamak amacıyla eleman arayışına girmektedirler.
Genel itibariyle 6 ay boyunca 15 gün izin verilmesi ve diğer kalacak yer ihtiyaçlarının da karşılanması gibi hususlar sayesinde yurtdışında çalışmak son derece avantajlı bir hale gelmektedir.
Eleman arayan firmalar vasıfsız bir işçi için ülkesine göre değişiklik arz etmekle beraber 2500 dolar civarı vermekte iken vasıflı işçiler için de 3-4 bin dolar vermektedirler. Durum böyle olunca en ufak bir birikim dahi Türkiye'de 4 katına çıkacağı için son derece önemli olmaktadır.