LAZER İLE UYGULANAN TEDAVİLER
*
*********** Günümüzde lazer teknolojisi bir hayli ilerlemiş olduğundan lazer ile uygulanan birçok tedavi yöntemi vardır. Lazer ile yapılan tedavilerden birisi lazerle vajina daraltma işlemidir. Bu tedavi daha çok estetik bölümüne girer. Diğer bir tedavi lazerle idrar kaçırma tedavisi dir. Bir diğeri ise lazerle genital siğil tedavisi, bu tedavi yöntemleri ise daha çok sağlık ile alakalı tedavilerdir.
*
*1.LAZERLE VAJİNA DARALTMA
*
*********** Birçok nedenden dolayı vajina bölgesi genişler. Çok fazla sigara içmek veya doğum sonrasına vajina bölgesinde ki kaslar eski dayanıklılığını kaybedebilir. Dayanıklılığını kaybettiğini söylediğimiz kasların asli görevi doğum esnasında veya cinsel birleşme sırasında vajinanın esnekliğini sağlamaktır. Kaslar gücünü kaybedince vajina da otomatik olarak esnekliğini kaybeder ve genişler. Cinsel haz kaybı veya idrar kaçırma gibi sebeplere yol açan bu sorun lazerle vajina daraltma operasyonuyla halledilebilir. Günübirlik yatış gerektirmeyen bir operasyondur. Yaklaşık yarım saat kadar sürer ve genel anestezi gerektirmez. Dr. Onur Parlak bu konuda çok başarılı operasyonlara imza atmış bir doktordur.
*
*2.LAZERLE İDRAR KAÇIRMA TEDAVİSİ
*
*********** İdrar kaçırma problemi, günlük hayat akışımızı aksatacak derece de önemli bir problemdir. Doğum, menopoz vb. durumlar kadınların mesanesinde ki dokunun zarar görmesine ve idrar kaçırma problemleri yaşamasına neden olabilir. Birçok tedavi yöntemi olan bir hastalıktır. Genellikle ilaç tedavisi kullanılan bu hastalığın yeni çözüm yöntemi lazerle idrar kaçırma tedavisi olmaktadır. Bu tedavinin uygulanabileceği durumlar ise stres dediğimiz, kadınların gülmek, hapşırmak gibi refleksler sonucunda idrar kaçırma problemi yaşadığı durumlardır. Ağrısız ve acısız bir yöntemdir ve anestezi gerektirmez. Yatarak yapılan bu işlem yarım saat kadar sürer.
*
*3.LAZERLE GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ
*
*********** Genital bölge de oluşan siğiller uğraşılması zor hastalıklardır. Çünkü kaşıntı ve tahriş oluşumuna zaman zaman kanamaya neden olurlar. Kanser olacağından korkarak doktora başvuru yapan birçok kadın vardır. Genital siğil kansere dönüşmez. Genital bölgesinde ki siğil oluşumu için doktorlar ilk olarak ilaç tedavisi uygulasa da her zaman işe yaramayabilir. İlacın işe yaramadığı durum da vücutta iz bırakmayan ve aynı zaman da siğil etrafındaki dokuya zarar vermeyen lazerle genital siğil tedavisi uygulanır.*