Acil Kurye Ne Demek?
*
*********** Kurye hizmetleri eskiden şimdiki kadar gelişmemişti. Kuryelerin gönderilen ürünleri 1 hafta gibi uzun sürede gönderilen yere ulaştırdığından dolayı pek rağbet görmezdi. Ancak Express kurye hizmetleri başladığından beri kurye gönderimine olan talep de artmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte kurye sektörü de gelişmiştir.
*
*********** Özellikle büyük şirketlerin rağbet gösterdiği acil kurye denilen ekspres kurye ile devlet dairelerine, bankalara veya diğer şirketlere gönderilecek olan belge ve evrakların gönderilmesinde bu kurye tercih edilmektedir. Hızlı teslimat özelliğinden dolayı ücretleri normal kuryelerin ücretlerinden biraz daha fazladır.
*
*Acil Kurye İle Evrak Göndermenin Avantajları
*
*********** Diğer kuryelere göre fiyatı 2 veya 3 kat fazla olan acil kurye hizmeti motorlu kurye şeklinde verilmektedir. Normalde araçlarla veya yaya olarak kurye hizmeti verilirken ekspres kurye hizmeti geliştiğinden beri uçak veya motorlu kuryeler gönderileri götürmektedir. Bu sayede özellikle büyük şehirlerin yoğun trafiğinden etkilenmeden kuryeler yerine götürülmektedir.
*
*********** Normal kuryeler sadece mesai saatleri içerisinde hizmet verirken acil kurye hizmetleri 7/24 gerçekleştirilmektedir. Gecenin herhangi bir saatinde acil olarak bir evrak göndermeniz gerektiğinde ve o evrakın sabahın ilk saatlerinde karşıda olması gerektiğinde acil kurye hizmeti imdadınıza yetişir.
*
*********** Acil kurye hizmeti veren şirketi aradığınızda özel olarak evinize kadar gelir ve sizden gönderiyi teslim alır. Evinizin mesafesi ile gönderinin gideceği yerin mesafesi hesaplanarak ücret belirlenir. Alınan gönderi il sınırları içinde bir yere gidecekse en az 2 saat içinde yerine ulaşmaktadır.