Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?
*
*********** Saçlar zamanla incelerek, zayıf düşebilmektedir. Bu durumlarda saçın gereksinim duyduğu bazı mineraller, vitaminler, aminoasitler, keratolitik bazı ajanlar ve yüzey genişleticiler saç derisine enjekte edilerek saç mezoterapisi uygulaması yapılabilmektedir. Pek çok kişi saç mezoterapisi nedir dendiğinde, bunun saça yönelik bir tedavi şekli olduğunu bilmektedir. Saç köklerinin daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmesi için uygulanan bir yöntem olduğunu saç mezoterapisi nedir sorusuna cevap olarak verebiliriz.
*
*Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?
*
*********** Kadınlara ve erkeklere başarılı bir şekilde uygulanabilen bir saç tedavi yöntemi olan saç mezoterapisi hormonal ya da genetik saç dökülmelerinde destek amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Saç dökülme şikayeti olanlar, kıl kökünde küçülme olanlar, kılın meydana gelme ve büyüme evresinde gelişen erkek tipi saç dökülmesinde, saçlar parlaklık ve hacmini kaybettiğinde, geç uzayan saçlar, saçları kolay kırılan hastalar, bakımsız ve sönük saçlara sahip olan kimseler, kemoterapi gibi tedavilere bağlı olarak meydana gelen saç kaybını telafi etmek isteyenler ve ailesinde saç dökülmesi yaşayıp, saç ekimi yaptıran bir aile bireyi olanlar saç mezoterapisinden yararlanabilirler.
*
*Saç Mezoterapisi Faydaları
*
*********** Saçların sağlıklı ve canlı görünmelerine yardımcı olan saç mezoterapi uygulamasının insanlara sağladığı çok sayıda avantaj bulunmaktadır. Bireylerde meydana gelen saç dökülmesini gözle görülür bir şekilde azaltan saç mezoterapi tedavisi sayesinde saç kökleri de kalınlaşmaktadır. Kişilerin saç durumlarına göre belirlenen saç mezoterapisi fiyatları kişiden kişiye ve uygulayıcıdan uygulayıcıya farklılık gösterebilir.
*
*********** Saçların ömürlerinin uzamasına katkıda bulunan bu tedavi, saçlara parlak ve hacimli bir görünüm kazandırmaktadır. Uyuyan saç folikülleri uyarılarak, saç derisinin üstüne çıkmakta ve görülebilecek saç tellerine dönüşmektedir. Sağladığı faydalar göz önüne alındığında saç mezoterapisi fiyatları aşırı derecede pahalı değildir. Saçın rengini koruyan bu tedavi yöntemi, aynı zamanda saçın beyazlamasını geciktirerek, saç dökülmelerini azaltır. Özellikle saç ekimi yaptıramayan bayan hastalar için bu tedavi yöntemi uygundur.