İnternet Haberciliğinin Popüler Olması
Güncel olarak artık insanlar eskisi gibi gazete yani basılı mecmua ya da farklı herhangi bir yayın almıyorlar. Bunun yerine online kalarak gerek sosyal medya üzerinden haber alınıyor ya da İnternet, portal gazeteciliği artık ön plana çıkıyor. Özellikle İnternet gazeteciliği ile ilgili haber linkinin sosyal medya üzerinde paylaşılması sayesinden insanlar haber sitelerine erişiyorlar. Bu günümüzde en yaygın kullanımı olarak tanımlanır. İnsanlar sosyal medya üzerinden gördükleri güzel başlıklı özellikle güzel görselleri olan haberlere tıklamaktan imtina etmezler fakat bu noktada ilgili habere tıklandıktan sonra nitelikli bir içeriğe ulaşmak isterler. Ege haber alanında en doğru bilgiye Medya Ege üzerinden ulaşılması mümkündür.
İzmir Medyası ve Habercilik
İzmir haber medya hizmeti veren İnternet portallarına bakıldığında net olarak görülecek bir durum bulunur. Bu durum aslında habercilik ilkelerine zıt bir biçimde karşı karşıya düşen bir konudur. Halkın haber alma hakkının olduğu ve insanların en doğru bilgiye ulaşmak istediklerinden haber şekilde yapılan davranışlar ortaya bir güvensizlik problemi çıkarıyor. Bu durumun önüne geçilebilmesinin tek yolu artık güvenilir içerikler üretmeye başlamak olacaktır. İnsanlar günümüzde artık İnternet dünyasının da getirmiş olduğu imkanlardan kaynaklı sadece tek bir haber kaynağından okumaz. Birkaç farklı haber kaynağını ziyaret eder ve inceler. Haliyle gerekli olan karşılaştırmayı kendince yapar.
Son Dakika Haberciliğinin Önemi
Son dakika İzmir haberlerine bakıldığında haber kaynakları arasında tercih edilmesi gereken Medya Ege okuyucularına karşı sorumlu davranmaktadır. İçeriği boş, sadece tıklanma alması için hazırlanan haberler Medya Ege portalı kesinlikle yer almaz. Bu konuya oldukça önem gösterilir. Haberin kalitesi ve özellikle son dakika haberlerinin kalitesi nasıl bir habercilik yapıldığının en büyük göstergesidir.